Leke ve Sivilcelere Veda: Zerdeçal Maskesi

14.06.2020
91
Okuma Süresi: 2 dk, 13 sn

Bu makalemizde, yapımı çok basit ve çok etkili bir maske tarifi paylaşacağız. Tabi ev maskelerine ilk bir hevesle başlayıp daha sonra hazır satılan maskelere doğru gidiyoruz. Fakat bu maskenin etkisini gördükten sonra artık hazır satılan maskelere gitmeyeceksiniz.

Zerdeçal Maskesi
Zerdeçal Maskesi

Zerdeçal maskesini hiç duydunuz mu ? Evet sizlere bugün tamamıyla ev yapımı leke ve sivilcelerin düşmanı, cildimizi mükemmel derecede beyazlatan zerdeçal maskenin yapımını anlatacağız.

Zerdeçalın faydalarını araştırdığınız da bir çok faydasını göreceksiniz. Tabi bunlardan cildimiz için en önemli olanları aşağıda sizler için listeledik.

Zerdeçal Maskesi Özellikleri

  • Antibakteriyel özelliği vardır.
  • Cildinizin lekelerini giderir.
  • Cildin yenilenmesini sağlar
  • Cildimizi nemlendirir.

Maskenin antibakteriyel olması sivilcelerin kurumasında fayda sağlayacaktır. Zerdeçal içerisinde bir çok vitamin barındırmaktadır. Bunlardan en önemlisi C vitaminidir. C vitaminin bilindiği üzere cilt yenilemesinde ve leke giderici özelliği vardır. İçerisinde potasyum barındırdığı için cildimize nem verecektir.

Zerdeçal yapısı gereği leke bıraktığı için maskeyi gündüz değil de gece yapmanızı öneriyoruz.

Zerdeçal Maskesi
Zerdeçal Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • Bir Yemek Kaşığı Bal
  • Bir Tatlı Kaşığı Zerdeçal
  • Yarım Çay Kaşığı Elma Sirkesi
  • Bir Yemek Kaşığı Süt yada Yoğurt
  • İki Damla Limon Suyu

Malzemeleri alıp bir kase içerisinde birleştiriyoruz ve karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra biraz buzdolabında bekletmemiz iyi olacaktır.
Bal normal hayatımızda da bildiğimiz için doğal peeling görevi görmektedir. Bilindiği üzere bazı ciltlerin hazır peelingler de alerjik bir reaksiyona döndüğünü biliyoruz bunun için balı her zaman doğal bir şekilde kullanabiliriz. Süt yerine yoğurt kullanmanız maskeyi uygulamanız açısından size çok fayda gösterecektir. Çünkü sütün akışkan hali yüzünüze sürdüğünüzde damlayabilir.

Zerdeçal Maskesi
Zerdeçal Maskesi

Maskemizi uygularken göz çevresine sürmemenize özen göstermelisiniz. Yaptığımız karışımın tamamıyla bitmesine gerek yok yüzünüzün göz altları hariç tamamıyla sürmeniz yeterli olacaktır. Unutmadan tekrar hatırlatmakta fayda var. Zerdeçal yapısı gereği leke bırakmaktadır bu maskeyi gece uygulamanız gerçekten faydalı olacaktır. Çünkü hem cildimiz gece kendisini yeniler hemde zerdeçalın bıraktığı lekelerin düzeldiğini göreceksiniz.

Okumanızı Tavsiye Ettiğimiz Yazılar

Kuru Ciltler İçin Çözüm Önerileri
Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümler

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.