Yaz Yüzümüze Yansısın: Yaz Makyajı

23.05.2020
182

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte her yer ışıl ışıl aydınlık bir hal almaya başladı. Doğaya yansıyan bu renklilik ve aydınlık cildimize de yansımalı. Kimimizin hassas, kuru ve yağlı olan cildinde farklı görünüşler ve kullanışlar oluyor. Bu aylarda ciltlerimizin daha aydınlık ve ışıl ışıl olabileceği tavsiyelerde bulunacağız.

          Yağlı ciltler, bu aylarda ciltlerinin daha fazla yağlandığını hissedebilir özellikle burun çevresinde. Bunu önlemek için fazla yağları alıcı mendiller var günlük kullanım için çokça pratik bir çözüm. Beauty, Oriflame..  gibi markaların benzer ürünleri var, incelenebilir.

Ciltleri özünde parlak olduğu için  bazı olarak aydınlatıcı kullanmayabilirler ama fondöten seçimlerini mat fondötenlerden kullanmamalılar. BB kremler, renkli kremleri de tercih edebilirler çünkü fondöten günlük kullanım için ağır gelebilir.

Yaz Yüzümüze Yansısın: Yaz Makyajı 1 – radiant

Kuru ve hassas ciltlerde bu aylarda daha az kuruluk olabilir ama yine de nemlendirmeyi ihmal etmemeliler. Hassas ciltlerinde fırsat vermesi gereken bir ürün olan Neutrogena’nın Visibly Clear (turuncu) nemlendiricisi incelenebilir.

Yaz Yüzümüze Yansısın: Yaz Makyajı 2 – glow cherie

Makyaj bazı olarak Farmasi, Oriflame, Beaulis.. gibi markaların diğerlerine nazaran fiyat-performans olarak da gayet iyi olan aydınlatıcıları incelenebilir. Fondöten olarak ıslak bitişli, doğal fondötenler tercih edilmeli. Fondöten yerine ışıltı veren renkli nemlendiricilerin tercih edilmesi daha hafif bir his verecektir.

Yaz Yüzümüze Yansısın: Yaz Makyajı 3 – pastel pro fashion

Göz makyajı için açık veya simli farlar tercih edilmelidir. Kirpikleri daha doğal göstererek   göz kapaklarının parlaklığını kesmemek daha aydınlık bir yüz görmemizi sağlar.

Güneşten pembeleşip, kızarak elmacık kemiklerimize sadece aydınlatıcı sürmek ilerleyen vakitler için daha güzel görünmemize yardımcı olacaktır ama kırmızı tonlarında bir allıkla hafifçe burun ve elmacık kemiklerine sürülebilir. Kumsalda yanan bir yüzü andıracaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.