Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları

29.06.2020
59
Okuma Süresi: 2 dk, 38 sn

Yağlı saçlardan kurtulmanın yolları, saçlara doğru bakımları düzenli şekilde yapmaktan geçer. Aslında saçı bulunan herkesin saç derisinde yağlanma meydana gelir sadece her insanın vücut tipi farklı olduğu gibi saç tipi de farklılık gösterdiğinden bu yağ oranı değişmektedir.

Yağlı Saçlar
Yağlı Saçlar

Yağlı saç tipi olan insanlar genellikle her gün saçlarını yıkayarak bu yağdan kurtulmak isteseler de aksine bu yanlış bir davranıştır. Saçların sürekli yıkanması gözeneklerin açılmasına, saç derisinin arınmasına ve daha aktif çalışmasına neden olacağından yağlanma sürekli olarak devam edecektir. Bu yüzden saçları her gün yıkamak yerine saçın yağdan arınması için daha doğru olacak yöntemler bulmak gerekir ve yazımızda bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Yağlı Saçlardan Kurtulmanın Yolları

Şampuan Kullanımını Azaltmak

Yağlı saç tipi olan kişiler yağın azalması için daha çok şampuan kullanmaya başlasalar da bu aslında yanlış bir tutumdur. Her gün çok şampuanla saçların yıkanması saçın yıpranmasına ve kötü görünmesine neden olur. Her yıkamada saçın vitamin değerlerini azaltmış oluyoruz. Çok yağlanan saçlarınız varsa bile en çok 2 günde bir olacak şekilde saçların yıkanması ideal olacaktır. Aynı zamanda da saçınıza uygun olan şampuanı kullanıp kullanmadığınıza dikkat edin, kaş yapayım derken göz çıkarmamak gerekir, saçın daha fazla yağlanmasına neden olacak ürünlerden uzak durun.

Yağlı Saçlar
Yağlı Saçlar

Limon Suyuyla Masaj Yapmak

Limon oldukça yararlı ve vitamin değerleri yüksek bir meyvedir. Saçın onarılmasında da önemli bir etkendir. Saçınıza yetecek miktarda limonun suyunu sıkarak (ortalama 2-3 adet) saçlarınıza masaj yapın. Düzenli kullanımda fazla olan yağın kurumasına ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Yağlı Saçlar
Yağlı Saçlar

Elma Sirkesi

Elma sirkesini birçok hastalığın tedavisinde gördüğümüz gibi saçın yağdan arınması için de kullanmak oldukça harika sonuçlar doğuracaktır. İçerdiği besinler ve mineraller saçın yapılanmasına, onarılmasına ve fazla yağın kaybolmasına yardımcı olur.

Yağlı Saçlar
Yağlı Saçlar

Siyah Çay Etkisi

Siyah çayı sadece içmek için kullanmıyoruz artık tüm güzelliklerinden faydalanma zamanı. Haftada 2-3 kere 1 çay bardağı kadar demlenip soğutulmuş çay ile saçımızı ve saç derimizi yıkamak ve hafif şampuanlar kullanmak saç derisinin yenilenmesini sağlar, yağlı hissin kaybolmasına imkan tanır.

Yağlı Saçlar
Yağlı Saçlar

Kontrole Gitmek

Evde denediğiniz doğal yöntemler ile yağlı saç tipi peşinizi bırakmıyorsa mutlaka bir hekime başvurarak sorunun çözülmesi için destek almanız gerekir.

Saç Kırıkları Nasıl Önlenir ?
Belirgin Bukleler İçin Çözüm Önerileri ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.