Uzun Süreli Birliktelikler İçin İpuçları

29.06.2020
62
Okuma Süresi: 2 dk, 27 sn

Bir çok insanın hayali uzun ve mutlu bir birlikteliğe sahip olmaktır.Uzun süreli birliktelikleri sadece isteyerek elde etmemiz mümkün değildir. Uzun süreli birliktelikler için çaba sarf etmeli ve bazı küçük ama önemli konulara dikkat etmelisiniz.

Uzun Süreli Birliktelikler
Uzun Süreli Birliktelikler

Uzun Süreli Birliktelikler İçin İpuçları

Tartışmalar Bir Yarışma Değildir

Çiftler ne kadar iyi anlaşırlarsa anlaşsınlar tartışmalar birlikteliklerin olmazsa olmazlarıdır. Tartışmalar her zaman olacaktır fakat önemli olan tartışmaların bir yarış olarak görülmemesidir. Çiftler arasında tartışmaların kazananı yoktur. Tartışma sonlarında skor tutar gibi ben kazandım sen kazandım düşüncesine girilmemelidir. Tartışma sonlarında anlaşarak ve en önemlisi affederek tartışma kapatılmalıdır. Affetmekten önemlisi unutarak affetmektir. Her tartışmada alakasız eski tartışmaları gündeme getirmek ilişkiyi zedelemekten başka işe yaramaz bu sebeple konuşarak ve ikna olarak olayı sonlandırmak en iyisidir.

Uzun Süreli Birliktelikler
Uzun Süreli Birliktelikler

Uzun Birliktelikler İçin Ortak Hedefler Koyun

Çiftler günün büyük kısmını çalışmak ve günlük görevlerini yerine getirmekle geçirirler. Devamlı aynı şeylerin yapılması insanları sıradanlaştırdığı gibi ilişkileri de sıradanlaştırır. Çift olarak belirleyeceğiniz ortak hedefler ile monotonluğun dışına çıkabilirsiniz. Uzun birliktelik için ortak hedefler bahçe içerisinde müstakil bir ev almak olacağı gibi yabancı bir dili öğrenmekte olabilir. Önemli olan belirlenen ortak hedefin çiftlerin her ikisininde istediği bir hedef olma özelliğini taşımasıdır.

Uzun Süreli Birliktelikler
Uzun Süreli Birliktelikler

Uzun Süren Birliktelik Mükemmel Birliktelik Değildir

Daha mükemmelini yaşayabiliriz düşüncesi uzun ve mutlu birlikteliklerin en büyük engelidir. Mükemmel İlişki tanımı diye bir kavram yoktur. Her konuda sizin gibi düşünen, her şeyde sizinle aynı fikirde olan bir eş bulmak ne yazık ki mümkün değildir. Unutmayın, uzun süren birliktelik birbirinin benzeri çiftlerle değil, birbirinin farklılıklarını gören ve bu farklılıklarına rağmen uyumu yakalayabilen çiftlerle mümkündür.

Sevginizi Göstermekten Vazgeçmeyin

İlişkiniz hayallerinizin ötesinde bile ilerliyor olabilir. Uzun süredir beraber olmanız sevginizi gösteremeyeceğiniz anlamına gelmez. Eşiniz sevginizi biliyor olabilir ama ara ara bunu sizden duymak onu dahada mutlu edecektir. Eşinize yapacağınız Küçük sürprizler, romantik bir akşam yemeği ilişkinizin uzun ve mutlu olarak sürmesi için önemli adımlardır. Özellikle doğum günü, evlilik yıl dönümü, tanışma yıl dönümü gibi özel günleri aklınızdan çıkarmayın. Ve bu günlerin gerçekten özel olması için elinizden gelen çabayı gösterin.

Uzun Süreli Birliktelikler
Uzun Süreli Birliktelikler

Menopoz Nedir ?
Kadınlar Ne İster ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.