8. Sanat Topuklu Ayakkabı Kullanma Sanatı

27.06.2020
54
Okuma Süresi: 2 dk, 31 sn

Bu yazımızda sizlere topuklu ayakkabı kullanma sanatından bahsedeceğiz. Renkli modelleri ve şık duruşlarıyla birçok kadının gözdesi olan topuklu ayakkabıları kullanmak çoğu zaman göründüğü kadar kolay olmayabiliyor.

Topuklu Ayakkabı Kullanma Sanatı
Topuklu Ayakkabı Kullanma Sanatı

. İşte tam da bu sebeple giyeceğiniz topuklu ayakkabıyı alırken çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmalı ve dikkatli bir seçim yapmalısınız. İsterseniz şimdi topuklu ayakkabı seçmenin püf noktalarını beraber inceleyelim.

8. Sanat Topuklu Ayakkabı Kullanma Sanatı

1.Bu Kurallar Önceliğiniz Olsun

  • Parmaklarınız ile ayakkabının ucu arasındaki mesafe seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisidir. Bizim önerimiz arada en az 15 santimlik bir boşluk bırakmanız; aksi takdirde sıkışıp canınızı yakan parmaklar yüzünden ayakkabınızla yürümek dayanılmaz bir işkence halini alabilir.
  • Hayatında en az bir kere olsun topuklu ayakkabı kullanan kadınların, ayakkabı içerisindeki parmak rahatlığının ne derece önemli olduğunu anladığından şüphemiz yok. Dolayısıyla dikkat etmeniz gereken ikinci etken: parmak ucu yüksekliği. Ayakkabı alırken ucundaki yüksekliğin parmaklarınızı rahatça kıvırmaya yetecek ölçüde olduğundan emin olun.
  • Ayakkabının ayaklarınızın hava almasını engellemeyecek, kaliteli bir malzemeden yapılmış olmasına dikkat edin. Böylece ayaklarınız terden dolayı ıslanıp sizi rahatsız etmez ve sonunda ayakkabılarınızı çıkardığınızda kötü bir kokuyla karşılaşmazsınız.
Topuklu Ayakkabı Kullanma Sanatı
Topuklu Ayakkabı Kullanma Sanatı

2.Gideceğiniz Yere Uygun Topuk Boyu Belirleyin

Elbette ki topuklu ayakkabının biz kadınlar üzerindeki etkileri inkâr edilemeyecek kadar açık. Öncelikle bizlere daha uzun boylu gözükme fırsatı sunuyor ve bunun yanında bel boşluğumuzu belirginleştirerek daha dik bir duruşa kavuşmamıza yardımcı oluyor. Bunlarla beraber, kadınların topuklu ayakkabı giydiğinde daha öz güvenli hissettikleri de kanıtlanmış. İşte saydığımız bu sebeplerden dolayı çoğu kadın biricik topuklu ayakkabıları çıkarmak bile istemiyor. Fakat topuklu ayakkabı giyme sanatının en önemli kuralı da bu, doğru topuk boyunu seçmek.

Topuklu Ayakkabı Kullanma Sanatı
Topuklu Ayakkabı Kullanma Sanatı

Örneğin; mezuniyete törenine gidiyorsanız ya da günlük hayatınızda daha hoş gözükmek istiyorsanız 5 santimetre civarında topuk boyuna sahip olan ayakkabılar sizin için ideal olacaktır. Fakat düğün ya da parti tarzında bir etkinliğe katılacaksanız topuk boyu 8 santimetre civarında olan ayakkabılar sizi hem çok şık gösterecek hem de çok fazla rahatsız etmeyecektir.

Günlük hayatınızda rahatlığınızı ön planda tutmak adına kalın topuklu ayakkabıları veya dolgu topuk ayakkabıları tercih etmeniz günün sonunda ayaklarınızın ağrımaması için oldukça önemlidir.

2020 Yaz Sokak Modası
2020 Mayo-Bikini Modelleri

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.