Tertemiz Bir Cildin Anahtarı “Yumurta Akı”

Her kadının hayali temiz, gergin ve parlak bir cilde sahip olmaktır. Fakat bazen stres, bazen genetik gibi nedenlerden dolayı tertemiz bir cilde sahip olamıyoruz. Bu noktada devreye doğanın insanoğluna mucizesi yumurta giriyor.

25.05.2020
179

Yumurta cildi sıkılaştırma, gözenekleri küçültme ve fazla yağı alma, yağ biriken gözenekleri temizleme gibi birçok özelliklere sahiptir.

Bizimde cilt tipimize göre birkaç malzeme ile kendi maskemizi yaparak şikayetlerimizden kurtulmamız mümkün. Yumurtayı kokusundan dolayı yüzüme süremem diyenlerdenseniz endişelenmeyin. Yumurta olduğunu anlayamayacaksınız bile.

Tertemiz Bir Cildin Anahtarı "Yumurta Akı" 1 – yumurta aki maskesi 1

Yağlı ve kuru ciltler için 2 farklı maske tarifini sizlerle paylaşıyorum.

Yağlı Cilt Tipi İçin Gerekli Malzemeler:
–  1 yumurta akı
–  8-10 damla limon suyu
–  Fırça (Elinizi de kullanabilirsiniz)
–  Peçete

Öncelikle yumurta akını ve limon suyunu bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra fırça veya elinizle karışımı yüzünüze bir kat sürün. Ardından kurumadan üzerine bir kat peçeteyi yapıştırın ve üzerine  bir kat daha karışımı uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda yüzünüzü oldukça gergin hissedeceksiniz. Kesinlikle endişelenmeyin doğru yoldasınız. Tamamen kuruduktan sonra maskenizi yavaşça soyun. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Cildinizdeki gerilmeyi ve arınmayı hissedeceksiniz. Haftada 1 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Tertemiz Bir Cildin Anahtarı "Yumurta Akı" 2 – yumurta aki maskesi 2

Kuru Cilt Tipi İçin Gerekli Malzemeler:
–  1 yumurta akı
–  1 çay kaşığı bal
–  Fırça (Elinizi de kullanabilirsiniz)
–  Peçete

Yumurta akını ve balı bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra fırça veya elinizle karışımı yüzünüze bir kat sürün. Ardından kurumadan üzerine bir kat peçeteyi yapıştırın ve üzerine  bir kat daha karışımı uygulayın. İçerisinde bal olduğu için kuruması biraz uzun sürebilir. Sabırlı olun çünkü balın nemlendiriciliğinden payınızı alacaksınız. Tamamen kuruduktan sonra maskenizi yavaşça soyun.  Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Cildinizdeki temizliği ve parlaklığı hissedeceksiniz. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.