Kötü Ter Kokuları İle Baş Edebilme

01.06.2020
112

Özellikle havanın bunalıma soktuğu bu sıcak yaz günlerinde başımıza dert haline gelmiş tiksindirici ter kokularından kurtulmanın çözümlerini arayacağız bu makalemizde.


Sosyal yaşamımızı kötü etkileyen ve hatta kimi günlerimizde toplu taşıma araçlarını tercih etmeme sebebimiz , zaman zaman kalabalık buluşmalara yeltenmeme sebebimiz olan ter kokusu ; Isı seviyemizin sabit durumda tutulması, kanda ki zararlı toksinlerin dışarıya atılması ve cildin aşırı nemlendirilmesi amacıyla vücudumuzun dışarıya atmış olduğu sıvıdır.

Kötü Ter Kokuları İle Baş Edebilme 1 – ter kokusu ile nasil bas ederiz
Ter Kokuları ile Nasıl Baş Edebiliriz ?

Ter Kokusu Neden Olur
Terde kötü koku oluşması vücudumuzda bulunan zararlı olmayan bakterilerden kaynaklanır. Vücudumuzda ergenlik dönemimizle birlikte türemeye başlayan bakteriler , vücut kokumuzun da başlıca kaynağı arasında yer alır. Çıkan sıvı ter sayesinde vücudumuzda bulunan zararlı maddeleri de dışarıya atmış oluruz. Terleyen bölge de tüy oluşumu bulunuyorsa, kötü kokunun oluşumu daha da artar.


Ter Kokusunu Nasıl Defederiz
Sosyal yaşamımızı zora sokan ve psikolojik olarak insana zarar veren kötü ter kokularının giderilmesi için günlük bakımımıza ve kişisel temizliğimize büyük bir hassasiyetle önem vermeliyiz. Bu konuda dikkat etmemiz gereken hususlar ;
• Mevsimlik giysi seçimlerimize dikkat etmeliyiz. Hava geçirgenliği olan ve vücudumuza fazla yapışmayacak giysi kullanımına önem vermeliyiz.
• Günlük duş alımına dikkat edelim. Özellikle yaz günlerinin vazgeçilmesi olan kavurucu sıcaklar da, vücudumuz dışarıya çok fazla sıvı atık atmaktadır. Hem kendimizi ferahlatmak adına hem de vücudumuz da bakteri oluşmasını engellemek için sık sık duş almalıyız.
• Kişisel temizliğimize önem vermeliyiz. Kötü ter kokularını azaltmak için özellikle koltuk altı tüylenmesine izin vermemeliyiz. Tüylenme, bakterilerin tutunma oranını artıracağından izin verilme durumunda kötü ter kokularını arındırmada bize dezavantaj sağlayabilir.
• Günlük yaşamımızda kötü ter kokularını önlemek için deodorant kullanmalıyız. Deodorant vücudun koltuk altı ve ayak bölgelerinde kokuyu azaltmak için kullanılan bir maddedir. Ter bezlerini etkileyerek kötü ter kokularını önlemeye çalışır

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.