Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır ?

31.05.2020
129

Yaz aylarında güneşe maruz kalan saçlar genellikle birkaç ton açılır. Açık saç tonu yaz için hem daha havalı hem daha sağlıklı görünür. Fakat kullanılan kimyasal boyalar hem sağlık açısından hem de renk tonu açısından istediğimiz sonucu vermeyebilir.


Kimyasal boya kullanıldığında saç bariz renk değiştireceği için düzenli olarak dip boyası yapılması gerekir. Eğer saç renginizi tamamen değiştirmek yerine birkaç ton açmak istiyorsanız
kimyasal boya kullanmanıza gerek yok. Evde birkaç yöntem ile saç renginizi açmanız mümkün. Bu yöntemlerle saç renginizi yıpratmadan açabilirsiniz. Hem de saç tonunuzda doğal bir geçiş sağlamış olursunuz.

Doğal yöntemlerle saç rengi nasıl açılır ?
Doğal yöntemlerle saç rengi nasıl açılır ?


Ancak bu noktada sabırlı olmalısınız. Kimyasal saç boyası gibi tek kullanımda mucizevi sonuç elde etmek ne yazık ki biraz zor. Bu yöntemleri birden fazla kez uygulamanız gerekebilir.


Rahatlıkla elde edilebileceğiniz doğal malzemelerden bu karışımları yapmanız mümkün.


Papatya Çayı

Aktarlardan alabileceğiniz kuru papatyayı iki su bardağı suya ekleyin. Bir avuç papatya yeterli olacaktır. Yaklaşık 15 dakika kaynatın. Su soğuduğunda ince bir tülbentle süzün ve saçınıza uygulayın. Bu noktada karışımı saç derinize temas ettirmemeye çalışın. Boş bir sprey kutunuz varsa onu da kullanabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat kadar sıcak güneşte saçınızı kurutun.

Papatya Çayı
Papatya ÇayıTuzlu Su

Yaz aylarında bol bol denize girenlerdenseniz saçınızdaki etkisini fark etmişsinizdir. Bir sprey şişesine tuz ve su karışımı koyarak saçınıza uygulayın ve güneşte beklemeye çalışın. Birkaç uygulamadan sonra saçınızın tonu açılmaya başlayacaktır. Fakat bu süreçte saçınızda hafif yıpranmalar meydana gelebilir. Bu yüzden uygulama sonrası saçınıza maske yapmanız yararınıza olacaktır.

Tuzlu Su ile Saç Rengi Açma
Tuzlu Su ile Saç Rengi AçmaElma Sirkesi

Saçlar için faydası oldukça çok olan elma sirkesi saç rengini açmada da etkilidir. Elma sirkesi ve suyu karıştırıp (7 yemek kaşığı suya 1 yemek kaşığı sirke oranında) saçınıza sprey yardımı ile uygulayın. Güneşte kuruyana kadar bekleyin. Sirke hem saç renginizi açacak hem de saçınıza bakım yapacaktır. Saçlarınızın parlamasına yardımcı olan sirke saçlardaki elektriklenmeyi de önleyerek yatışmasını sağlar.

Elma Sirkesi ile Saç Rengi Açma
Elma Sirkesi ile Saç Rengi Açma


Bal- Tarçın

1 tatlı kaşığı tarçın, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı sirkeyi karıştırın. Saçınız nemli iken eşit bir şekilde karışımı uygulayın. Saçınız kuru olursa karışım uygulamak sizi biraz yorabilir. Bu noktada saç derinize karışımın temas etmemesine özen göstermelisiniz. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra saçınızı iyice durulayın.

Tarçın ile Saç Rengi Açma
Tarçın ile Saç Rengi Açma

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.