Gelin Nişan Bohçasına Ne Koyulur ?

10.06.2020
189

Tatlı bir telaş, uğraş olan bohça hazırlama evresinde kafalar karışabiliyor ya da koyulacaklar unutulabiliyor. Bu yazımızda size kolaylık sağlaması için koyulması gereken eşyaları derledik.

Gelin Nişan Bohçası
Gelin Nişan Bohçası

Gelin bohçası hazırlarken alınacaklarda ve alınanların hazırlanmasında karşılıklı anlaşmalar ya da farklı istekler olabilir. Bohçalar eve giderken valiz, sandık, bohça olmak üzere 3 şekilde tercih edilebilir. Sandık şeklinde tercih edilirse boy boy sandıklara eşyalar dizilerek getirilir. Valiz tercih edilirse valize sığan eşyalar valize sığmayanlar da bohça ya da özel kutuya koyulup süslenir. Sandık tercih edilirse, seçilen sandık süslü ve gösterişli olmalıdır ama kullanacak olan gelin olacağı için eğer gelin sade bir şeyler isterse öyle de yapılabilir. Alışverişi gelinle yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Gecelik / Sabahlık Takımı

Güzel bir marka olması hem uzun ömürlü olması açısından hem de nişan zamanı bohçalar açılıp bakıldığında adınıza ve kendinize yaraşır bir bohça olduğunu göstermek için oldukça önemlidir. Gelinin fikri alınmalıdır. Erkek tarafı olarak hazırlıyor olsanız da kullanacak olanın gelin olduğunu unutmayın.

Makyaj Seti / Ayna / Parfüm Seti

Günümüzde her kadının kullandığı malzemelerden olsa da bazı gelinler bu alanda bunlar yerine başka şeyler de tercih edebiliyor ya da sadece birini isteyebiliyor. Gelinin kullandığı marka, ton ya da içerikte olması önemlidir.

Nişan Bohçası
Nişan Bohçası
İğne Oyalı Özel Tülbentler

İğne oyası çeyizin şanıdır derler. El emeği ve ince işçilik gerektiren bir uğraşla yapıldığı için olmazsa olmaz olarak görülür. Kullanılmasa bile koyulması taraftarıdır annelerimiz.

İç Çamaşır Seti

Marka olması ve gelinin kullanacağı türden olması önemlidir.

Çorap / Patik

En çok kullanılan eşyalardandır. Patik ve çorapların hem normal hem süslü özel gün için olanlarından olması daha iyi olacaktır. Simli, süslü ya da güzel detaylı olanlar bohçalar gösterildiğinde de bakanların beğenisini alacaktır.

Nişan Elbisesinden Hariç Bir Takım Kıyafet / Ayakkabı

Gelinle yapılan konuşmaya bağlı olarak özel gün elbisesi ayakkabısı ya da spor kıyafet ayakkabı da alınabilir. Tamamen istenilene bağlı bir durumdur.

Gelin Nişan Bohçası
Gelin Nişan Bohçası
Bornoz Seti / Lif

İyi bir markanın ürünü olması iyi olacaktır. Lif birden fazla da koyulmuş olabilir.

Nişan havlusu (süslü, dantelli)
Kayın validenin tercihine ya da yörelere göre değişmekle beraber nevresim takımı, seccade. Eklenebilir. Süslü hazırlanmış bir tepsi baklava ve su böreği (yöreye göre değişiklik gösterebilir).

Damat Bohçası Nasıl Hazırlanır
Güzelliğinize Güzellik Katacak Tavsiyeler İçin Tıklayınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.