Nasıl daha kolay ve iyi uyuyabiliriz ?

24.05.2020
102

Yoğun stres, üzüntü, kaygı gibi olumsuz her duygunun bizden bir götürüsü vardır: belki de çoğumuzun yakındığı uykusuzluk, uyuyamama, sürekli uyanma .. 

Bir çoğumuz bununla baş edebilse de herkes o kadar şanslı olmuyor. Ama asla atlatamayacaklar anlamina gelmiyor bu durum. Bir kaç onerimiz var.

Bilindiği üzere bitki çaylarının yararı olduğu söyleniyor ama bu sefer böyle internetten alınmış bilgilerin dışında bir kaç sey eklemek istedik. Dans etmenin bütün  kotu enerjiyi attığı tartışılmaz bir gerçek. Peki kulaklıkla dinlenen en çok sevilen hareketli şarkı eşliğinde dans etmek 🙂 ? Hareket halinde olmanın, yorulmanın ve o kotu enerjiyi atmanın etkisiyle daha hızlı uyuyacağınızı söyleyebiliriz. Dans etmenin bir çok yararının olduğunun altını çizmeden de geçmeyelim. 

Nasıl daha kolay ve iyi uyuyabiliriz ? 1 – kadin uyku

Şüphesiz, sevdiğimiz kokuların içimizde nasıl güzel şeyler uyandırdığını biliriz. Sarılmanın insana ne kadar iyi geldiği de ortada. Sevdiğimiz bir oyuncağa, yastığa veya üstümüze örttüğümüz nesneye sevdiğimiz  kokudan sıkıp, yavaş ve derin soluk alıp vermelerle tatlı bir uykuya teslim olursunuz.

Yüz üstü yatın. Farklı uyuma pozisyonları daha rahat hissettirecektir

Meditasyon müziklerinde keman veya piyano sesinin olduğu melodiler ruhu dinlendirir. 

Birini, birkaçını veya hepsini deneyerek uyumayı deneyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.