Merkür Retro’sunun Yengeçler Üzerindeki Etkisi

09.06.2020
76

18 Haziran’da 14.45 derecelerde yengeç burcunda başlayacak olan Merkür Retro’su özellikle hassas yengeçleri biraz etkileyecektir. Eğer ki doğum haritalarında Retro açılarına değen gezegen açıları varsa ve bu gezegenler etkin gezegenlerse yengeçlerin biraz daha temkinli ilerlemesi gerekir.

Yengeçlerde Merkür Retrosu
Yengeçlerde Merkür Retrosu

Genel bir yorum yapmak gerekirse Retrolar aslında yarım kalan işleri tamamlama, geçmişte alınan kararları gündeme getirme, ertelenmiş planları uygulamak için en uygun zamanlardır. Lakin Retro başladığı zaman yapılan işlerin hiçbiri sonuç vermeyecektir. Sevgili yengeçler aklınızda olan ve ertelediğiniz her ne varsa gerçekleştirmek için iyi bir dönem. Peki bu dönemde sadece bunlara mı odaklanmalı hayır tatbikîde. Fevri kararlar vermemeli ve gerileyen gezegenin Merkür olduğunu unutmamalıyız.

Merkür Retro'su
Merkür Retro’su

Tamamen zihnimizi yansıtan ve yönlendiren sevgili Merkür genel olarak burçlarda algı sorunları, yanlış anlaşılma, kararsızlık, kendini ifade edememe gibi sorunlara yol açarken yengeçlerde biraz daha fazla etkili olacaktır. Olaylara sübjektif yaklaşma, hassasiyet, duygu bozuklukları gibi etkiler artabilir. Bundan sakınmanın yollarını bir diğer yazımızda belirtmiştik.

Burada da özet geçmek gerekirse ;

Bu dönemde yengeçlerin olağanüstü sezgilerini kullanmaları, olaylara daha objektif yaklaşmaları ve evrensel kabullenişi daha fazla uygulamalılar. İlişkilerde saplantıların baskın olacağı bu dönem yengeçlerin manevi güçlerini kullanmaları sabırlı yönlerini daha ortaya çıkarmaları gerekir. Yaşamsal olaylarda sükûnetlerini korumaları hayırlarına olacaktır. Çünkü birçok yanlış anlaşılma ve yanlış kararlar Merkür’ün güçlü etkisinden dolayı yön bulmaktadır. Yorucu fakat sabır sayesinde birçok güzelliklerde getirecek olan Merkür Retro’sunu en düşük ihtimallerle atlatmanız dileğiyle.

Merkür Retro'su
Merkür Retro’su

Yengeç Burcu Özellikleri
Yengeç Burcu Erkeği
Yengeç Burcu Kadını

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.