Yaz Düğünü Makyaj Önerileri

02.07.2020
28
Okuma Süresi: 2 dk, 37 sn

Yaz dönemi makyaj önerileri vereceğimiz yazımızda faydalı bilgiler paylaşıyor olacağız. Düğün, bir çiftin mutluluğunu resmiyete döktüğü ve sevdikleriyle bir araya geldiği özel bir organizasyondur. Her gün birçok çift hayatlarına birlikte devam etme kararlarını nikah masasına taşımaktadır.

Makyaj Önerileri
Makyaj Önerileri

Düğünlerin iki yıldızı olmaktadır. Bunlar gelin ve damattır ve bu özel günün her aşamasında dikkatler onların üstünde olacaktır. Özellikle gelinin makyajı, saçı ve gelinliği gece boyu davetteki herkes tarafından dikkatle incelenir. İnsanların fikirlerini çok önemsemeyen bir gelin adayı ise kendisini iyi hissetmek adına düğün gününe en özel şekilde hazırlanmayı seçmektedir. Gelinin ışıltısının yanında düğünlerde kıyafetleri, saçı ve makyajı beğenilen diğer kişiler de yıldızlardan rol çalabilmektedir.

Yaz Düğünü Makyaj Önerileri

Düğünün yaz aylarında olması oldukça yaygın bir durumdur. Çünkü havaların güzel olması sebebiyle törenin daha ışıltılı olması sağlanabilecektir. Aynı zamanda davetlilerin ulaşımı ve hazırlık süreçleri de yaz aylarında daha kolay olmaktadır.

Makyaj Önerileri
Makyaj Önerileri

Yaz aylarında düzenlenmesi planlanan bir düğünde gelin ve davetliler ne tür makyaj uygulamalarını tercih etmeli, gelin bunu inceleyelim.

Yaz Düğünü Makyajı için Tavsiyeler

Yaz aylarında yapılacak bir düğüne davetli iseniz o gün için kıyafet seçiminin sonrasında nasıl bir makyaj yapmanız gerektiğiyle ilgili kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. Bu sebeple sizler için maddeler halinde öneriler sunmak istedik.

  • Kıyafetiniz, aksesuarlarınız ve süreceğiniz rujdan, göz farına kadar her türlü rengin belirli bir ahenk içerisinde olmasına dikkat ediniz. Elbiseniz siyah ise makyajınız her türlü renk tonunda olabilir fakat örneğin çantanız turuncu ise turuncu tonlarında bir makyaj yapmayı tercih edebilirsiniz.
  • Yaz düğünü olacağı için terleme ihtimali daha da artacaktır, bu sebeple waterproof makyaj malzemeleri tercih etmeniz, düğünün ilerleyen saatlerinde makyajınızın akmasını ve dağılmasını engelleyecektir. Aynı zamanda düğün esnasında etkileşimde bulunduğunun kişilere makyajınızın bulaşma ihtimalini azaltmış olursunuz. Suya dayanıklı makyaj malzemeleri diğer mevsim düğünleri için de tercih edilmelidir. Terleme gibi durumlarda makyaj kalitenizde sıkıntı yaratmayacaktır.
Makyaj Önerileri
Makyaj Önerileri
  • Toprak tonlarını makyajınızda kullanmanız yaz ayları için doğru seçim olacaktır. Bunun yanında makyajınızda pastel tonlara da istediğiniz ölçüde yer verebilirsiniz. Fakat makyajınızda koyu ve baskın renkler kullandığınızda kıyafetlerinizin basit görünmesine sebep olabilirsiniz. Bu yüzden hafif tonlarda yapacağınız bir makyaj, düğünün gözde güzellikleri arasında yer almanızı sağlayabilir.
  • Makyaj sabitleyici spreylerden kullanarak makyajınızdaki dağılma problemlerinin önüne geçebilirsiniz.

Düğün İçin Oje Önerileri
Yaz Yüzümüze Yansısın : Yaz Makyajı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.