Kilo Vermenin 5 Altın Kuralı

31.05.2020
857

Kilo herkes için zor bir durumdur. Nefes almada zorluk, karaciğer yağlanması ve bunun gibi birçok konu hayatımızı zorlaştırabiliyor. Kilo vermek çoğumuz için zorlayıcı ve acı verici bir durum olarak biliniyor. İlk günler de normal bir şekilde başlayan diyetlerimiz daha sonra sekteye uğrayabiliyor.  Doğru beslenerek, sabırlı olarak, mümkün olduğunca sağlıklı ve az yiyerek bu zorluklar ile başa çıkıla bilinir.

Sabırlı Olun

Yemek konusunda sabırlı olmak gerçekten zor. Sürekli canınız bir şeyler yemek isteyecektir. Özellikle boşluğa düştüğünüz, yapacak bir şey bulamadığınız zamanlarda aç olmasanız bile yemek yemek isteyeceksiniz. Kendinizi durdurun ve daha güzel günler göreceğinize kendinizi inandırın. Her işin başı sağlık ve sağlığımızın en büyük düşmanı sağlıksız yiyeceklerdir. Bu sağlıksız yiyeceklerden “Her şeyin başı sabır diyerek” kurtulabiliriz.

Sabırlı Olun
Sabırlı Olun

Düzenli ve Öğünlü Yemek Yiyin

Düzenli olmak hayatımızın her noktasında olmak zorunda, insan başarılarının en büyük noktasında düzenli ve planlı olmak gelir. Düzenli şekilde kendinize yemek planı oluşturun. Her gün o plana kesinlikle sadık kalmaya özen gösterin.

Kilo Vermenin 5 Altın Kuralı 1 – kilo vermenin 5 altin kurali duzenli ve ogunlu yemek 1
Düzenli ve Öğünlü Yemek Yiyin

Yemekleri Yavaş ve Çiğneyerek Yiyin

İnsanların hızlı kilo almasının en büyük sebepleri arasında hızlı ve çiğnemeden yemek yemek gelmektedir. Çok kilo alan insanlar da hızlı yemek yeme alışkanlığı maalesef çok görülmektedir. Öğünlerini yavaş yavaş ve çiğneyerek yemelisiniz, yemek yerken ailenizle sohbet etmeye özen gösterin eğer yalnız yaşıyorsanız yemek sırasında bir şeyler izleyin, okuyun ve yemeğinizin tadını çıkarın.

Kilo Vermenin 5 Altın Kuralı 2 – kilo vermenin 5 altin kurali yemekleri yavas ve cigneyerek yiyin 1
Yemekleri Yavaş veÇiğneyerek Yiyin

Uyku Düzeninize Dikkat Edin

Uyku, insanlık ve diğer yaşayan canlılar için temel bir ihtiyaçtır. Uyku, hayatımızın birçok noktasını etkilemektedir. Güne güzel/kötü başlamamız, mutlu/mutsuz olmamızın en büyük sebeplerinden biri de uykudur. Eğer uyku sorunu yaşıyorsanız internet sitemizde bulunan “Nasıl daha iyi ve kolay uyuyabiliriz?” adlı makalemizi şiddetle tavsiye ederim. Uykuyu size daha iyi anlattıktan sonra uykunun kilo vermek açısından nasıl faydalı olacağını anlatalım. İnsanlar yeteri uyumadığı zaman maalesef uyku ve açlık duygusunu maalesef karıştırabiliyor. Yapılan bilimsel araştırmalar verimli uyurken sürekli olarak kalori yaktığımızı doğrulamaktadır.

Kilo Vermenin 5 Altın Kuralı 3 – kilo vermenin 5 altin kurali duzenli uyku 1
Uyku Düzeninize Dikkat Edin

Daha Az Şeker Tüketin

Diyet yapmaya başladığınız da sizi en çok zorlayacak şeylerden birisi şekerdir. Şekeri diyet boyunca hatta mümkün olduğunca hayatımızdan uzak tutmamız gerekiyor. Fakat vücudumuzun şekere de ihtiyaç duyduğu zamanlar olabiliyor, bu zamanlar içerisinde kendinizi doğal şekerlere yönlendirin. Doğal şekerler olarak mesela yoğurta pekmez karıştırıp gayet sağlıklı bir yiyecek elde edebilirsiniz.

Az Şeker Tüketin
Az Şeker Tüketin

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.