Kadınlar Ne İster ?

Erkekler sıklıkla kadınları anlamakta güçlük çekerler. Kadınları daha iyi anlamaları için konuya açıklık getirmeye çalışalım.

Kadınlar Ne İster ?
Kadınlar Ne İster ?

Sevilmek :
Kadınlar resmen sevme ve sevilmek üzerine yaratılmış. Doğası gereğı bir şeyleri çokça sever ve sevilmek de ister. Sevildiğini hissetmek daha fazla arzuladığı bir şeydir.

Her daranışın bir nedeni vardır:

Anlam verilemeyen haraketleri olduğunu söyleyen erkekler mevcut ama bilinmeli ki her davranışın altında açıkça söylenmese de mutlaka bir sitem vardır. Ya açıkça söyleyemediği, yolunda gitmeyen şeyler olduğunu düşünüyordur ya tam anlamıyla emin olamadığı şeyler vardır ki bu durum belirsizliktir, unutmamalıyız ki belirsizlik her insanı hırçınlaştırır.

Düşünülmek, unutulmamak isterler:

Küçük, beklenmedik hediyelerden ve sürprizlerden hoşlanırlar. Değer verildiğini, düşünüldüğünü hissedeceklerdir. Gün içinde ne kadar yoğun olursanız olun gün sonunda ya da gün arasında ufacık aralarda onu düşündüğünüzü belli edecek şeyler yapmayı ihmal etmeyin. Saplantılı bir şekilde ilgi bekleyen biri değilse zaten sizi anlayacak ve kendinizi zorlamamanızı isteyecektir.

Bunun yanı sıra ilgiyi ihmal etmemelisiniz.
Güzel ve anlam taşıyan sözler samimiyetinize inanan bir kadının- belli etmese bile- hoşuna gidecek ve size olan yakınlığını besleyecektir. İlgi emektir ve emeksiz hiçbir şey olmaz. Yapacağınız küçük bir şeyde, atacağınız 1 adımda emeğinizin karşılığını görmediğinizi düşünüyorsanız acilen kendinizi sorgulamalısınız. Bir ağaçtan meyve alabilmek için bile kaç mevsim bekliyoruz 🙂

Şefkat ve merhametinizi görmek ister:

Başkalarının yanında istediğiniz gibi olabilirsiniz ama değer verdiğiniz, etkilemek istediğiniz kadının yanında daima merhamet ve şefkatinizi hissetirin. Kadınların görmek isteyeceği duygulardır bunlar. Size karşı yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Geleceğinden emin olmak, karşısında güçlü birini görmek ister:

Kadınlar gücü severler. Erkekteki güçten de etkilenirler. En zor anlarında sığınabilecekleri, korunabilecekleri bir kalbin varlığı onlara güven verecektir. Ciddi bir ilişkisi olan kadın karşısında kendi gibi ciddi düşünen birini görmek ister. Erkeğin ne kadar uğraştığını, güzel bir gelecek için çabalayıp çabalamadığını görmek ister.

Hayatınızdaki yerini görmek, emin olmak ister:

Bazı anlar şüpheye düşülebilir. Hayatınızdaki insanlara, anılarınıza, sevip sevmediğiniz şeylere ne kadar hakim olursa bu şüphe ve hırçınlğı azalacaktır. Aynı şey erkekler içinde geçerlidir kadının hayatinda neleri ne kadar bildiği önemlidir. Yani hayatınızın kenarında köşesinde mi yoksa merkezinde mi bunu bilmesi kendi davranışlarını da dizginlemesini sağlar.
Bu durum sağlandığında gereksiz kıskançlıklar da azalacaktır.

Yapıcı ve anlayışlı biri görmek ister :

Hormonel dengesizlikler, stresli günler, yorucu günler yüzünden gerilen sinirler gevşemek için patlama anı bekler. Sadece kadınlar için değil erkekler için de aynı durum söz konusudur. Böyle gergin, tartışma zemini hazır anlarda durumun farkında olup taraflar birbirlerinin üstüne gitmemeli. Çözülmesi gereken konu, tarafların sinirleri yatışana kadar beklemeye alınmalı.
O an anlatılmak istenmeyen bir olay karşısında iki taraf içinde geçerli olarak anlayış en iyi ilaçlardan biridir. Taraflardan biri ateşken diğeri su olmalı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.