Hangi ideallik?

Baş etmeye çalıştığımız bu karantina sürecinde büyük bölümünü evde geçiren kadınlar farklı uğraşlar bularak, farklı tarifler deneyerek verimli vakit geçirmeye çalışıyorlar.

Hangi ideallik? 1 – banner asian woman professional psychologist doctor giving consult female patients 41418 3057

Mutfakta geçen fazla zaman sonucunda haliyle alınan kilolar, ustalaşılan alanlar artıyor. Peki neden kafaya takılan sadece alınan kilolar oluyor? Çünkü çok uzun zamandır bize dayatılan ideal kadın tipi o kadar işliyor ki kafamıza sürekli karşılaştırma ve bir yarış hali ortaya çıkıyor. İdeal kadını kim belirliyor, piyasaya neden o fenotipe uygun kıyafet ve eşyalar sürülüyor bilinmez.

Karantina sürecinde de bir çok tedirgin kadın diyetisyene başvurarak tekrar ‘ideal’ kilosuna ulaşmayı istiyor. Güzellik algısı bile değiştirildi. Hayır, yanlış yapıyoruz, yanlış yapıyorsunuz. Birilerinin belirlediği ideal fenotipe ulaşmayı kendiniz için mi başkaları için mi istiyorsunuz? Eminim siz böyleyken de güzelsiniz. Nasıl iyi ve güzel hissedeceksiniz öyle kalın. Naçizane tavsiyem her işe önce kendinizi sevmekle başlayın eminim çok daha mutlu devam edeceksiniz hayatınıza.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.