Güzelliğinize Güzellik Katacak 12 Temel Kural

Birkaç temel kural ve sabır ile sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu basit ama etkili kuralları sizin için derledik.

Güzellik için 12 Temel Kural
Güzellik için 12 Temel Kural


1- Özellikle kış aylarında cildimiz oldukça kurur. Cilde ihtiyacı olan nemi sağlamak sizi daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşturacaktır. Cildi nemli tutmak en temel kurallardan biridir. Her gün en az bir kez yüzünüzü nemlendirirseniz aradaki farkı göreceksiniz.
2- Kullandığınız nemlendiricileri dikkatle seçmelisiniz. Yüz kreminiz göz çevrenize iyi gelmeyebilir. Göz çevresi yüzümüzün en hassas noktasıdır. Bunun için özel üretilen göz çevresi kremlerinden kullanırsanız hem koyu halkaların hem de göz çevresi kırışıklıklarının azaldığını göreceksiniz.
3- Yüzünüzde olabildiğince az makyajla durun. Dışarıdan eve geldiğinizde ilk işiniz makyajınızı temizlemek olmalı. Asla makyajla uyumayın. Ne kadar yorgun olursanız olun makyajınızı temizleyip uyuyun.
4- Simetri yüzünüz için oldukça önemlidir. Yaptığınız ten ve göz makyajının ve kaş şeklimizin birebir aynı olmasına özen gösterin. Simetrik bir yüz güzelliğin anahtarıdır.
5- E vitamini kirpik ve kaşlarımız için çok faydalıdır. Eczanelerden minik tüpler halinde tedarik edebileceğiniz bu vitamini rimelinizin içine birkaç damla damlatın. Çok fazla dökerseniz rimelinizin yapısı bozulabilir. Dikkatli olmalısınız.
6- Haftada 1 kez yüzünüze peeling yapın. Yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulup daha pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Güzelliğinize Güzellik Katacak 12 Temel Kural 1 – guzellik icin 12 temel kural

7- En önemli kurallardan biri de kuşkusuz uykudur. Her zaman uyku düzeninize dikkat etmeli ve yeteri kadar uyuduğunuzdan emin olmalısınız.

8- Fırça ve sünger üzerinde kalan makyaj kalıntıları yüzünüzde sivilce ve akne oluşumuna yol açabilir. Makyaj fırça ve süngerlerinizi düzenli olarak yıkayın. Böylece hem makyajınız daha temiz duracak hem de bu tür olumsuzlukların önüne geçmiş olacaksınız.
9- Eğer göz yapınızın içeri çökük olduğunu düşünüyorsanız far seçiminde açık renkleri tercih etmelisiniz. Böylece daha fresh bir görüntü elde edeceksiniz.
10- Dudaklarınızda kuruma sonucu pul pul görüntü oluşuyor ise bol bol nemlendirmelisiniz. Bu noktada çoğu lip balm işinizi görecektir. Zeytinyağı da nemlendirmek için hem doğal hem iyi bir alternatiftir.
11- Vücudumuzun yazın olduğu kadar kışın da suya ihtiyacı vardır. Her mevsim günde 2 litre su içmeyi unutmayın. Vücudunuzun nem dengesini koruyarak daha canlı bir cilde sahip olacaksınız.
12- Eğer siyah noktalarınız varsa mutlaka düzenli olarak temizleyin. Aksi taktirde cildiniz nefes alabilmek için gözenekleri genişletecektir.
Siyah noktalardan kurtulmak için sayfamızdaki Doğanın Mucizesi Kil Maskesi makalemize göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.