Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümler

30.05.2020
233

Göz altı morlukları zaman zaman her kadının başına gelebilen bir sorundur. Bu problemin birçok sebebi olabilir. Birçok kadın genetik olduğunu ve asla bu sorundan kurtulamayacağını düşünse de göz altı morlukları birkaç basit teknikle en aza indirilebilir. Göz altı morluklarının birçok nedeni olabilir.

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümler
Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümler

Başlıca nedenler;

-Genetik
-Düzensiz uyku, yorgunluk
-Yetersiz sıvı alımı
-Vitamin eksiklikleri
-Hormonal değişimler
-Burun tıkanıklığı
-Alerjik etmenler
-İlaçların yan etkileri
-Zararlı güneş ışınları

Surunun ne olduğunu bilmiyorsanız öncelikle doktora görünmeniz yararınıza olacaktır.

Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa yapmanız gerekenlerin başında aşırı kimyasal içeren kapatıcılardan kaçınmak geliyor.
Göz çevresi hassas ve yapı olarak yüzünüzden daha ince deri yapısına sahiptir. Kullandığınız her kimyasal bu deriyi daha fazla inceltecek ve dolayısıyla daha koyu görünmesine neden olacaktır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus göz çevresi için üretilen nemlendirici kremlerden kullanmak olacaktır. Her bütçeye uygun bulunabilen bu kremler cildinizi nemlendirecek ve koyu halka görümününün azalmasına yardımcı olacaktır. Sabah ve akşam mercimek tanesi kadar kremi uygulamanız yeterlidir. Eğer göz çevrenizde kırışıklıklar varsa onların da derinleşmesine engel olacaktır.

Bunun dışında oldukça basit yöntemler ile şikayetlerimizden kurtulmamız mümkün. Ancak öncelikle tavsiye edilen malzemelere karşı alerjiniz olmadığından emin olmalısınız.

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümler 1 – goz alti morluklari cozumleri 2 1
1- Salatalık 
Salatalığın içinde oldukça fazla miktarda su bulunur. Bu da göz çevremizin nem ihtiyacını karşılamada yardımcı olacaktır. Dolapta beklettiğiniz soğuk salatalıkları ince dilimler halinde kesip gözlerinize uygulayın. Eğer kullandığınız dilim kurursa yeni dilimler kesip uygulayabilirsiniz. Bu işlem için 10 dakika yeterli olacaktır.


2- Buz
Küçük buz küplerini poşete ardından ince bir kumaşa sarıp göz çevrenizde gezdirin. Bu uygulama kan dolaşımını hızlandıracak ve morlukların daha belirgin hale gelmesini
önleyecektir. Bu işlem için 3-4 dakika yeterli olacaktır.

3- Çay Poşeti
İçtiğiniz poşet çayı buzdolabında soğutup göz çevrenize uygulayın. Özellikle yeşil çay faydalı daha faydalıdır fakat evinizde siyah çay varsa onu da kullanabilirsiniz. Göz çevrenizde 7-8 dakika bekletmeniz yeterlidir.


4- Patates
İçerdiği potasyum ve nişasta oluşan göz altı morluklarına iyi gelir ve daha aydın görünmenize yardımcı olur. Ayrıca patates gözenekleri de temizler. Dilimlediğiniz patatesi dolapta biraz soğutun ve göz çevrenize uygulayın. Bu işlem için 10 dakika yeterlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.