5 Etkili Göbek Eritme Yolları

14.06.2020
381
Okuma Süresi: 3 dk, 9 sn

Sizde eğer sadece benim göbeğim var diyorsanız bu yazımızda ki yolları uygulamanız sayesinde göbek bölgesinde bulunan yağları kolaylıkla eritebileceksiniz. Tabi ki bu anlattığımız yöntemler sadece göbek bölgesi değil basenlerimizde hatta tüm vücudumuzda oluşan yağları kolaylıkla eritmenizi sağlayacak.

Etkili Göbek Eritme Yolları
Etkili Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları

Aşağıda bulunan maddeleri uyguladığınız da karın bölgenizde ciddi bir değişimin olduğunu farkedeceksiniz. Unutmamamız gereken en önemli nokta sabırlı olmamız gerektiğini bilmektir. Kendinizi bu ve diğer diyetlere motive etmek için “Diyete Hazır mısın ?” makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Yüksek Protein ve Düşük Karbonhidrat İçeren Bir Diyet Uygulayın

Bildiğimiz üzere yağ yakmanın en etkili yolu yüksek protein almaktan geçmektedir. Günlük olarak uyguladığınız diyet programınızın yüksek protein içerdiğine dikkat etmelisiniz. Yüksek protein içeren diyetler de kaslarımızın çalışmasını sağlıyor, kaslar daha hızlı çalıştığı zaman da metabolizmamız hızlanacak ve yağ yakımımız gerçekleşiyor

Tabi ki bu proteinli bir diyet programı uyguladığımız da kesinlikle direk olarak yağa dönüşecek yiyeceklerden uzak durmamız gerekiyor. Burada da karbonhidrat yani makarna ve pilav gibi yiyeceklerden uzak durmamız gerekiyor.

Etkili Göbek Eritme Yolları
Etkili Göbek Eritme Yolları

Basit Şeker ve Karbonhidrat İçeren Gıdalardan Uzak Durun

Çay şekeri içeren ürünler örneğin ev yapımı tatlılar, paketli gıdalardan uzak durmamız gerekiyor. Tabi ki sadece şeker değil basit karbonhidrat içeren yiyecekler olan ekmek, börek gibi tüm yiyeceklerden uzak durmamız gerekiyor. Karbonhidrat vücutta sürekli enerji ürettiği için ve o enerjiyi koşarak veya yürüyüş yaparak eritmediğimiz de direk olarak karın bölgemizde yağlanma yapacaktır.

Gün İçinde 2 Kase Ev Yoğurdu Tüketmeliyiz

Yoğurt yüksek kalsiyum ve protein içermektedir. Yoğurdun içerdiği kalsiyum ve protein sayesinde yağ yakım metabolizmamızı hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Tabi ki çalışan bayanların sürekli ev yoğurdu yapması biraz zorlayıcı bir durum olacaktır. Bunun için marketten yoğurt alabiliriz fakat kaymaksız bir yoğurt olmasına özen göstermeliyiz.

Etkili Göbek Eritme Yolları
Etkili Göbek Eritme Yolları

Lif Oranı Yüksek Besinleri Tercih Edin

Salata, sebze yemekleri ve bakliyatları tükettiğimiz de vücudumuz bunu sindirmek için sürekli çalışıyor olacaktır. Lifli besinler bilindiği üzere mideden bağırsaklara geçişi geç olur. Lifli gıdaların midemizde uzun durması sayesin de tokluk hissimiz uzun bir süre devam edecektir. Mutlaka bir öğünümüz de kesinlikle sebze ve bakliyatlı yemekler tüketmeliyiz. Sebze ve bakliyatlı yemekler bulunmadığı takdirse salata ile öğünü idare etmemiz gerekmektedir.

Etkili Göbek Eritme Yolları
Etkili Göbek Eritme Yolları

Gün İçerisinde 1 Litre Tarçınlı Su İçin

Günlük içmemiz gereken su miktarının en az iki litre olduğunu biliyoruz. Bu iki litre suyun bir litresini kesinlikle tarçınlı suya ayırmamız gerekiyor. Tarçının bilinen en önemli faydaları kan şekerini düzenlemesidir. Kan şekerinin düzenlenmesiyle daha az acıkmamızı sağlayacaktır. Tabi ki acıkmadığımız süre içerisinde yağ yakımının arttığını göreceğiz. Yapılan araştırmalarda tarçınlı su içen kişilerde metabolizmanın daha hızlı çalıştığını görmekteyiz.

Okumanızı Tavsiye Ettiğimiz Yazılar
Kilo Vermenin 5 Altın Kuralı
Spor ve Diyet Yapmadan Kilo Vermek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.