Lavabo, Küvet Ve Fayans Temizliği

13.06.2020
100

Temizliği önemli ve banyoya girildiğinde dikkat çeken yerlerdir. Temizliği bizi bazen zorlar özellikle fayansların. Buhardan ve su lekelerinden dolayı sürekli silinme ve temizlenme gereği duyulur.

Lavabo, Küvet Ve Fayans Temizliği
Lavabo, Küvet Ve Fayans Temizliği

Birçok markanın özel olarak ürettiği ürünler vardır biz bunların yanısıra daha geleneksel belki daha etkili yöntemlerden bahsederiz. Sabun, cif ve çamaşır suyu temizliğin olmazsa olmazlarıdır o yüzden bu alanda da yardımcılarımız olacaktır.

  • Cif döküp süngerin arkasıyla ovalama hareketleriyle temizleyebiliriz. Bu işlemi hem küvet lavabolarda hem de fayanslar için yapabiliriz. Cifin ya da süngerin pek bir önemi yok ama süngerin kendini bırakmamış olması daha iyi olur.
  • Kalıp sabun rendesi ve karbonat karışımını bir kovada su ile yumuşatarak yine sünger yardımıyla temizleme işlemimizi yapabiliriz. Hem sabunun o net temizliği hem de karbonatın temizleme ve parlatma etkisini görebiliriz.
  • Çamaşursuyu döküp bekletildikten sonra bol su ile durulanabilir.
Lavabo, Küvet Ve Fayans Temizliği
Lavabo, Küvet Ve Fayans Temizliği
  • Daha sert ovalama gerektiren ya da süngerin büyük geleceği alanlarda kullanmadığımız bir diş fırçasını kullanabiliriz. Büyük alanlarda diş fırçası yerine elde kullanım fırçalar tercih edilebilir ama dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır ki o da her fayansın ya da yüzeyin fırça ve süngerin arkasıyla temizlenmeye uygun olmayışıdır. Çizilebilir.
  • Karbonat ve dış macunu karıştırarak fayans aralarını dış fırçası yardımıyla temizleyebiliriz. Sonrasında su ile durulamalıyız. Elde edeceğiniz sonuçtan memnun kalacaksınız.
  • Rengi solmuş musluklar ya da banyo\küvet aksesuarları için karbonatlı karışımlar hazırlayabiliriz eğer cif kullanmak yeterli gelmiyorsa. Sonrasında iyice durulamalıyız durularken leke kalmamasına dikkat etmeliyiz.

Pratik Halı Temizliği
Az Metrekareli Evler Nasıl Dekore Edilmelidir ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.