Güzel Bir Ev Dekorasyonu İçin Bu 5 Hatadan Kaçının

09.07.2020
169

Evler en çok vakit geçirilen yerlerdir günün bütün yorgunluğunun atıldığı bu evlerin karmaşık bir dekora sahip olması da enerjinizi düşürebilir sizlere ev dekorasyonu konusunda yapılan en yaygın hataların birkaçından bahsedeceğiz.

Ev Dekorasyonu
Ev Dekorasyonu

Siz de bu sık yapılan hatalardan uzak durarak, evinizin boyutu fark etmeksizin kendinize ferah konforlu bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Güzel Bir Ev Dekorasyonu İçin Bu Hatalardan Kaçının

1.Renk Seçerken Aceleci Davranmayın

Duvarları çok soluk ya da çok çarpıcı renklere sahip evlerde yaşamak duvar renklerini seçerken her ne kadar beğenseniz de bir noktadan sonra oldukça rahatsız edici olabilir. Örneğin ev dizayn ederken hata yapmamak adına çok çarpıcı renklerden kaçınırız ve hatta bazen aşırıya kaçarak tüm duvarları sade gri veya beyaz gibi renklere boyamayı düşünebiliriz. Diğer yandan fazlasıyla canlı renkleri (turuncu gibi) sevdiğiniz ve iddialı bir renk seçmek istediğiniz için kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat şunu unutmamanız gerekiyor ki duvar renkleri ve mobilyalarınız arasında bir uyum olmadığı sürece odalarınız çok sade de olsa çok iddialı  da olsa gözünüze hoş görünmeyecektir. 

Ev Dekorasyonu
Ev Dekorasyonu

2. Aydınlatma Konusunda Gereken Özeni Gösterin

Evdizayn ederken çoğu zaman aydınlatma konusunu ihmal edebiliyoruz. Ama evinizi ne kadar hoş tasarlarsanız tasarlayın, özenle kararlar alıp dizayn ettiğiniz evinize kötü aydınlatma sistemi gölge düşürebilir. Doğal ışığı da göz önünde bulundurarak aydınlatma konusuna gereken özeni göstermeniz gerektiğini unutmayın.

Ev Dekorasyonu
Ev Dekorasyonu

3.Mobilya Seçerken Uçlardan Uzak Durun

Ev dekorasyonu konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da mobilya seçimi. Hiçbir zaman odalarınızın ölçüleri için fazla büyük ya da fazla küçük mobilyalar almayın. Unutmayın oransızlık insan gözüne en kötü görünen şeylerden biridir.

4.Halı Seçerken Dikkatli Olun

Mobilya seçiminde olduğu gibi halı alırken de oda ölçülerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aksi takdirde çirkin bir görünüm elde edersiniz. Aynı zamanda mobilya ve duvar renkleri ile uyumlu renkte bir halı almaya da dikkat etmelisiniz.

Ev Dekorasyonu
Ev Dekorasyonu

5.Kullandığınız Aksesuarlar Konusunda Seçici Davranın

Odalarımızın daha şık görünmesi adına çoğumuz tablolar, aynalar, raflar ile duvarlarımızı süslemek isteriz. Fakat aksesuar kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ne çok fazla ne de gereğinden az aksesuar kullanmamak olmalı. Eğer evinizin boş ya da karmaşık bir görünüme sahip olmasını istemiyorsanız aksesuar konusuna extra özen göstermeniz isabetli olacaktır.

Bahçe Dekorasyonu Fikirleri
Az Metrekareli Evler Nasıl Dekore Edilmelidir ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.