Dünya’nın Annesi : Kadınlar

08.06.2020
101
Okuma Süresi: 2 dk, 31 sn

2020 de katledilen kadın sayısı kaç biliyor musun? Sayabildin mi? Birde hala kadınlar ne isterler diye soruyorlar, oturdum sıraladım bunu. Hala öğrenemediler, kadınlar sadece ölmek istemiyorlar.

Dünya'nın Annesi : Kadınlar
Dünya’nın Annesi : Kadınlar

Yahu bu kadınlar ne ister ne yapsak yaranamıyoruz diyen erkeklerin sesleri yankılandı kulağımda. Çok şey istermiş gibi görünen ama tamamen ufak tefek şeylerle mutluluğu yaşayan kanatsız melekler. Erkekler çok yanlış tanımış kadınları. İlla kadınları fal taşı gibi tektaş yüzüklerle mutlu edeceksiniz diye bir kanun mu yazıldı, bundan kadınların haberi var mı? Pahalı hediyeler, lüks restoran yemekleri, pırlanta takılar, efsanevi sürprizler. Bunları sadece kadınlar mı ister?Yanlış. Erkekler? Pahalı otomobiller, son moda trendi saatler, lüks parfüm çeşitleri, ultra lüks yaşam. Yani sadece kadınlar istemez böyle bir yaşamı. Erkekler de ister. Kadınların istedikleri sadece maddi açıdan çok daha iyi bir hayat yaşamak değildir, maneviyat kadınlar için her zaman ön plandadır. Kimse kimse için değişmez evet ama erkek sevdiği kadın için değişir.

Kadınlar sevilmek ister

Sevildiğini hissetmek, sevginin verdiği gücü hem kalbinde hem bedeninde hissetmek ister. İnce düşünülmek isterler, kendilerinin yaptığı gibi. Değer görmek isterler, değersiz hissetmek belirsizliktir, insanın içini yer bitirir. Çok konuşan kadın yoktur, ilgisizlikle boğuşan kadın vardır. Kadınlar ilgi ister. Güldüğünde, ağladığında, zorlukta, kolaylıkta, hastalıkta yanında olacak birini ister. Her kadın bu Dünyada tek sevilen kişi oymuş gibi hissetmek ister. Aslında her kadın küçük bir kız çocuğudur. Kaç yaşında olursa olsun, düştüğünde dizi yaralandığında, Üzüldüğünde, canı yandığında küçük bir kız çocuğu misali ağlar kadın. Hassastırlar, aslında hepsi bir o kadar da güçlü.  Tek bir kelime ile bile mutlu olabilir bir kadın, Sabah atılan bir günaydın mesajıyla, bir demet çiçekle, küçük bir hediyeyle, düşünülerek yapılmış her şeyle, hazırlanmış bir pazar kahvaltısıyla, sürpriz bir tatille, bir meyve buketiyle.

Kadınlar Sevilmek İster
Kadınlar Sevilmek İster

Kadınlar siz istediğinizde gidecek, siz istediğinizde gelecek, siz istemediğinizde gidemeyecek, siz istemediğinizde gelemeyecek, istemediğinizde boşanma davası açamayacak değil; yani kısaca sizin keyfinize göre hareket etmeyecek kadınlar. Kadınları sevmeyecekseniz, mutlu edemeyecekseniz, mutsuz yaşamasına sebep olacaksanız, bırakıp gidecekseniz, eğer bir kadını bir anneyi öldürecekseniz sevmeyin kadınları.  Sevginize karşılık vermedi, sizi istemedi, boşanmak istedi, çalışmak istedi, gezmek istedi, en önemlisi kadınlar mutlu olmak istedi.  Artık ölmesin kadınlar.

Kadınlar Sevilmek İster
Kadınlar Sevilmek İster

Kadınlar Ne İster
Fit Görünmek İster Misin ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.