Diyete Hazır Mısın ?

11.06.2020
99

Her kadının hayatında bir diyet programı olmuştur. Tabi ki doktor kontrolünde. Çorap değiştirir gibi diyet programı değiştirmek oldukça zararlıdır. Ve bunun sonuçları sandığınızdan daha kötü olabilir.

Diyete Hazır Mısın ?
Diyete Hazır Mısın ?

Hepimizin bildiği gibi gerçek tektir, yani tek bir diyet programı ile istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Peki diyet konusunda bilmeniz gerekenleri biliyor musunuz? Bu konuya ne kadar hakimsiniz? 

Diyet ile alakalı bilmeniz gerekenler ;
  • Eğer diyet yapıyorsanız mutlaka her gün meyve ya da sebze tüketmelisiniz. Meyve şekeri sizin düşündüğünüz gibi kilo yapmaz. Önemli olan porsiyon kontrolünde tüketmektir.
  • Kahvaltıyı atlamak ya da öğün atlamak metabolizmanızın yavaşlamasına sebep olur. Öğün atlayarak kilo veremezsiniz. Sabah mutlaka kahvaltı yapmalısınız, illa peynir, zeytin, domates olarak değil, bir bardak süt yanında meyve ya da fındık gibi besinler tüketebilirsiniz.
Diyete Hazır Mısın ?
Diyete Hazır Mısın ?
  • Bitki çaylarının metabolizmayı hızlandırma etkileri vardır fakat hiçbir bitki çayı sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olmaz.
  • Açken spor yapmak sizleri daha iyi zayıflayacağınıza inandırabilir ama spor yapmadan önce mutlaka besin almalısınız, aksi taktirde şeker düşmesi yaşayabilirsiniz.
  • Kan şekeriniz düştüğünde tatlı yemeyin, bu konu şeker hastaları içindir. Eğer şekeriniz düştüyse peynir ekmek yemek tatlı yemekten daha iyidir. Unutmayın porsiyon çok önemlidir.
Diyete Hazır Mısın ?
Diyete Hazır Mısın ?
  • Akşam 18:00 dan sonra yemek yersem kilo alırım diye düşünen milyonlarca insan var oysa önemli olan besinin hangi saat yendiği değil bir önce ki öğün ile arasındaki saattir. Yani uyumadan 2 saat önce yemek yiyebilirsiniz.
  • Sağlıklı ve doğru diyet yapmak sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştıracaktır fakat diyet için su olmazsa olmaz. Suyun yerine kesinlikle çay ya da kahve tüketmeyin. Çay, kahve suyun yerini asla tutamazlar ve vücudunuzun suya olan ihtiyacını karşılayamazlar.
  • Hiç karbonhidrat tüketmeyerek kilo veremezsiniz, vücudunuzun karbonhidrata da ihtiyacı vardır.
Diyete Hazır Mısın ?
Diyete Hazır Mısın ?

Birkaç madde ile doğru ve sağlıklı diyet yapabilirsiniz. Diyetiniz mutlaka doktor kontrolünde olmalıdır. Vücudunuzun bütün besinlere ihtiyacı vardır unutmayın önemli olan porsiyon.

Bol Yağlı Ketojenik Diyet
Kilo Vermenin 5 Altın Kuralı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.