Damat Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır ?

09.06.2020
59
Okuma Süresi: 2 dk, 8 sn

Damada hazırlanan bohça damadın tercihine göre valize ya da normal bohçaya koyulur. Damada götürüleceği için de o konseptte süslenmelidir. Farklı yörelerde içine koyulacak eşyalar değişse ya da azalıp çoğalsa da olması gereken temel eşyaları sizin için derledik.

Damat Nişan Bohçası
Damat Nişan Bohçası

İçine koyulacaklar damatla yapılan anlaşmaya ya da damadın isteklerine göre de şekillenir. Koyulacak bir eşyayı hiç kullanmayacaksa onu koymanın bir gereği olmayacaktır sonuçta onun yerine kullanabileceği bir şey koyulmalıdır. Alışverişte damadınızın da olması yararınıza olacaktır.

Tıraş Takımı

Birçok markanın çeşit çeşit ürünleri var. Bu konuda uzun ömürlü, varsa garantili olanını tercih etmek daha iyi olacaktır.

Pijama / Röpteşambır Takımı

İyi bir markanın ürünü olması hem uzun ömürlü olması hem de bohça şanına yaraşması adına iyi olacaktır. Damadın istediği renk ve modelde olması da önemlidir. Alınacak eşyaları damadın kullanacağını unutmamanız yararınıza olacaktır.

İç Çamaşır Seti

Yine bu da iyi bir markanın ürünü olmalıdır. Ya da damadın özellikle kullandığı başka bir marka ya da sürekli alışveriş yaptığı başka bir mağaza varsa oralardan olması yararlı olacaktır.

Terlik

Normal erkek terliklerinin yanında bohçaya koyulabilecek daha ağır duran terlikler de var. Onlardan da alınıp koyulması iyi olur.

Damat Gömleği, Kravatı

Bu alışverişi damadınız yanınızdayken yapmanız sonrasında bir aksilik yaşamamanız için daha iyi olacaktır. Kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Damadın kullanacağı renk, model ve beden de olmalı. Damadınız kravat kullanmayabilir onun yerine papyon ya da artık yeni moda olan iki yakayı birleştiren zincirli aksesuarlar var. Onlardan da koyabilirsiniz.

Damat Nişan Bohçası
Damat Nişan Bohçası
Seccade, Tespih

İşlemeli ya da kadife ve ağır seccadeler, taşlı ya da işleme boncuklu tespihler göze çarpıp beğeni alacaktır.

Nişan havlusu (süslü, dantelli)
Yöreye göre değişmekle beraber bir tepsi baklava götürülebilir.
İsteğe bağlı olarak kız tarafı kayın valideye ve kayın pedere; bir takım pijama, terlik, kıyafet, seccade, tespih yapılabilir.

Merkür Gerilemelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kilo Vermenin 5 Altın Kuralı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.