Covid 19 Modayı Sarstı

25.05.2020
149
Okuma Süresi: 2 dk, 16 sn

Dünyanın dört bir yanında insanlığı avuç içine alan pandemi hastalığı başlığında tanımış olduğumuz Covid 19 bulaşıcı rahatsızlığının birçok sektörü, sekteye uğrattığı görülmüştür. Moda sektörü de bu bulaşıcı rahatsızlıktan nasibini almıştır. Bu sebeple alışverişi ve giyimi çılgınca seven insanlar kendilerine farklı yol arayışına girmiştir.

Covid 19 Modayı Sarstı 1 – corona 1

İnternet Ortamında Online Alışveriş

Öncelikle pandemi döneminde online satışlarında büyük bir patlama yaşandığını ve daha çok trend satışlarda günlük kıyafetler , terlik , eşofman takımları ve güzellik malzemelerinin rağbet gördüğü saptanmıştır.
Gidişata bakmak gerekirse pandemi döneminde hazır giyimin online ortama taşınması küçük esnafları zarara uğrattığını söyleyebiliriz.
İlkbaharın ve yaz ayının gelmesi ile birlikte esnafların sipariş ettiği ürünlerin çoğu her ne kadar raflarda ve mankenlerin üzerinde görücüye çıksa da yaza hazırlık yapmak üzereyken pandemi hastalığı sebebiyle kepenklere kilit vurmak zorunda kalındı. Esnaflarımıza tavsiyemiz en azından bu süreç bitene kadar hali hazırda elinde bulunan malzemeleri e-ticaret yoluyla online ortamlarda satışını gerçekleştirmesidir.

Moda severlerin sıkça akıllarında merak uyandıran diğer bir konu işe defileler.

Covid 19 Modayı Sarstı 2 – corona2 1

Modanın Kalbi Milano ve Paris’te Defileler Nasıl Yapılacak ?

Şüphesiz bu süreçte moda bazında en büyük darbeyi alan İtalya ve Fransa’dır. Birçok ülkeye nazaran büyük can kayıpları yaşayan İtalya ve Fransa modanın kalbi Milano ve Paris’te defilelerin nasıl yapılacağı merak konusu olmuştur. Kendini ispatlamış bir çok firmanın defileleri internet ortamında yayınlanacağını duyurmuştur. Bilhassa bu süreç yeni bir sürecin başlangıcı niteliğindedir. Bu pandemi dönemini atlatsak bile sürecin etkilerini önümüzdeki yıllar da modayı daha çok etkileyeceğini düşünüyoruz. Buda bizi internet ortamında alışverişin daha çok aktif kullanacağını öngörmemize sebebiyet veriyor. Önümüzdeki yıllar diğer yıllara nazaran satışların artacağını düşünmekteyiz.
Önümüzdeki yıllar da kıyafet seçimlerimiz sade ve şık kıyafetler değil vücut ısımızı ölçecek , yanı sıra moda teknolojiyle daha fazla uyum içinde iletişime geçecektir.

Kadın Mecmua olarak moda firmalarımızın bu zor günlerde gönüllü olarak maske ve tıbbi koruyucu malzeme üretimi gerçekleştirerek katkıda bulunmalarından dolayı kendilerine minnettarız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.