Bölgesel Kararmalara Çözüm

25.06.2020
54
Okuma Süresi: 1 dk, 55 sn

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için verdiğiniz savaşlar sonucunda oluşan bölgesel kararmalara engel olamadınız değil mi? Farklı bölgeler için yaptığınız uygulamalar tahrişi de beraberinde getirdi.

Bölgesel Kararmalar
Bölgesel Kararmalar

Ne kadar özen gösterseniz de bu durumdan kaçınamadınız. Üzülmeyin, doğal yöntemlerle bu durumdan kurtulabilirsiniz. Sadece tahriş değiş aynı zamanda maruz kalınan ışınlar, hava kirliliği, tüy alma yöntemleri, hormon değişiklikleri ve ter bezleri de bölgesel kararmalara neden olabilir. İlk başlarda görünmeyen bu durum sonrasında canınızı sıkmaya başlayabilir. Genellikle kol altı ve bikini bölgesinde daha fazla görülür.

Bölgesel Kararmalara Çözüm

Bölgesel Kararmayı Önlemek İçin ;

  • Öncelikle istenmeyen tüylerin alımı sırasında hijyene ve tüy alma yöntemlerine dikkat etmelisiniz. Eğer hijyenik ortam sağlanmazsa kararmalar daha da ilerleyebilir.
  • Kesinlikle hava almayan polyester iç çamaşırlarından uzak durmalısınız. Bikini bölgenizin terlemesi sonucu kararmalardan kaçınmanız mümkün değildir.
  • Eğer durumun ileri seviyede olduğunu düşünüyorsanız uzman doktorlar yardımı ile size en uygun tedavi yöntemini seçebilirsiniz.
  • Tıbbı yöntemleri tercih etmiyor her zaman doğal yöntemlerden yana olmak istiyorsanız size vereceğimiz bikini bölgesi beyazlatma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.
Bölgesel Kararma
Bölgesel Kararma

Bölgesel Beyazlatma Doğal Çözüm ;

  • Öncelikle limon size yardımcı olacaktır. Sizlerin de bildiği üzere limonun çok fazla etkisi vardır. Bir dilim limon ile kararma yaşadığın bölgeyi güzelce ov. Limon ölü hücreleri canlandıracak ve cilt tonunu açacaktır. Çok fazla cildinizde kalmasına izin vermeyin ve yıkayın sonrasında nemlendirin. Çok fazla kaldığında kuruluk görülebilir. Bunun için kararma olan bölgede çok fazla kalmaması için özen gösterin.
  • Patatesi rendeleyerek suyunun çıkmasını sağlayın. Çıkan suyu 10-15 dakika boyunca kararma yaşadığınız bölgeye uygulayın. Daha sonrasında durulayıp nemlendirin. Patatesin göz altı morluklarında da önemli rol oynadığı bilinmektedir.
Bölgesel Kararma
Bölgesel Kararma

Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm
Tırnak Kırılmalarına Son !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.