Daha Belirgin Yüz Hatları İçin 5 Madde

11.06.2020
109

Son dönemlerin en popüler güzellik modası keskin yüz hatları diyebiliriz. Birçok insan daha keskin yüz hatlarına sahip olmak için güzellik salonlarının yolunu tuttu. İnce ve kemikli yüzler çok daha fazla dikkat çekmeye başladı.

Belirgin Yüz Hattı
Belirgin Yüz Hattı

Belirgin yüz hatlarına sahip olmak istiyorum ama operasyon riskini göze alamam diyenler çeşitli makyaj hileleriyle istediği yüz şekline kavuşabiliyor. Fakat siz makyajsız da belirgin yüz hatlarım olsun istiyorum diyorsanız bunun için yapılması gereken egzersizler ve teknikler mevcut.

Gelin bu yöntemleri birlikte inceleyelim

Madde 1 :

Şişman bir çene ve boyun yapısından kurtulmalısınız. Kafanızı sağa, sola, yukarı ve aşağı doğru çevirmek bunun için basit bir tekniktir. Kafanızı yukarı doğru uzatın ve dudaklarınızı büzerek çene altınızın gerilmesini sağlayın. Günde iki kere 15 er defa yapmanız yeterli olacaktır.

Belirgin Yüz Hattı
Belirgin Yüz Hattı

Madde 2 :

Yüzünüze krem sürerken veya peeling yaparken daima yukarı yönlü hareketlerle uygulayın. Aşağıya doğru sürmeniz cildinizin sarkmasına yol açabilir.

Belirgin Yüz Hattı
Belirgin Yüz Hattı

Madde 3 :

Sakız çiğnemek en iyi yüz egzersizlerinden biridir. Çene kaslarımızı güçlendirerek daha ince yüz hatlarına kavuşmanızı sağlar. Günde 1 -2 saat sakız çiğnemeniz yeterlidir.

Belirgin Yüz Hattı
Belirgin Yüz Hattı

Madde 4 :

Dudaklarınızı içeri doğru bükün ve sıkın. 30 saniye bu şekilde bekleyin. 2-3 kez bu işlemi tekrarlayın. Kafanızı sağa çevirip çenenizi ileri doğru itin daha sonra aynı işlemi sola doğru çevirerek yapın. Çene altınızda acı hissedene kadar bu işlemi yapabilirsiniz.  Kendinizi çok fazla zorlamamaya dikkat edin.

Belirgin Yüz Hattı
Belirgin Yüz Hattı

Madde 5 :

Keskin yüz hatları için sadece çene değil göz çevresi ve göz altı torbalarından kurtulmakta önemli. Peş peşe 20-30 kez gözlerinizi açıp kapatırsanız göz çevrenizdeki derileri daha dinç tutabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Çözüm Önerileri
Göz Altı Morluklarına Doğal Çözümler

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.