Belirgin Bukleler İçin İpuçları

25.06.2020
78
Okuma Süresi: 2 dk, 48 sn

Bukleleri belirginleştirmek için ipuçları vereceğimiz bu yazımızda kıvırcık saçlı olan ve saçlarını kıvırcık yapmak için çaba harcayan herkes için harika tüyolar var.

Belirgin Bukleler
Belirgin Bukleler

Güne harika belirgin bukleler ile başlasak da gün içinde elektriklenme, dalgalanma, buklelerin bozulması ve hacmini kaybetmesi gibi sorunlarla sık sık karşılaşılır. Aslında bu sorunlar çok fazla saç şekli ile değil saçın bakımıyla ve uygulanan yöntemlerin doğru- yanlışlığı ile alakalı bir durumdur. Saçın nem dengesinin iyi ayarlaması, kuru bırakılmaması ve saç şekillendirmede doğru yöntemlerin seçilmesi ile belirgin ve harika duran, gün boyu hacmini kaybetmeyen buklelere sahip olmak mümkün.

Belirgin Bukleler İçin İpuçları

Her Şeyin Başı Doğru Yıkama

Şekil vermeye başlamadan önce saçı doğru ürünlerle temizlemek saçın ağırlaşmasının ve buklelerin düzleşmesinin önüne geçmek için en temel adımdır. İnce telli saçlarda saç kremi çok kullanılmasa da belirgin bukleler için yapılacak şekillendirme işleminden önce saç kremi kullanmayı unutmamalısınız. Aynı zamanda saçınıza zarar verecek ısıdan da korunmuş olursunuz.

Belirgin Bukleler İçin İpuçları 1 – unnamed 9
Belirgin Bukleler

Zarar Vermeden Kurutma ve Tarama

Kıvırcık saçları kuruturken saçları daima üstten kurutmaya çalışmak ve aşağıdan yukarı doğru iterek dolgunluk kazandırmak her zaman harika bir görüntü oluşturacaktır. Aynı zamanda kalın ve fırça sıklığı çok olan tarakları kullanmak buklelerin bozulmasına sebebiyet verir, dişlerinin arası geniş ve az fırça sayısı olan tarakların tercih edilmesi saçın şeklini korumaya yardımcıdır.

Belirgin Bukleler
Belirgin Bukleler

Şekillendirici Aletleri Sık Sık Kullanmayın

Belirgin bukleler oluşturmak için sık sık şekillendirici cihazlar kullanmak saçın, yüksek ısıya maruz kalması yüzünden yıpranmasına neden olmaktadır. Isıdan uzak olan yöntemleri tercih etmek, bigudi günlerine dönmek saçınızın daha sağlıklı olmasını ve buklelerin daha doğal olmasına yardımcı olur.

Belirgin Bukleler
Belirgin Bukleler

Sprey Kullanın ve Hacim Kazandırın

İstediğiniz kalınlıkta bukleler elde ettiğinizde bu buklelere daha uzun süre sahip olabilmek için mutlaka sabitleyin. Sprey veya köpük ile yapacağınız bu işlem buklelerin daha uzun süre dolgun gözükmesine yardımcı olur. Gün içinde de başınızı eğerek saçlarınızı hareket ettirmeniz saçlarınızın tekrar dolgunlaşmasını sağlayacak ve tüm gözler üstünüzde olacaktır.

Belirgin Bukleler
Belirgin Bukleler

Dokunmayın

Saçınıza her dokunduğunuzda belirgin bukleler ortadan kaybolmaya başlayacak, saçınız sönecektir. Elinizden geldiğince, ihtiyaç olmayan durumlarda saçınıza dokunmayın, oynayarak hacmini bozmayın.

Saten Yastık Kılıfı Kullanın

Pamuklu yastıklar saçınızın elektriklenmesine neden olur, uyurken bile saçlarınızı koruma altına almak için saten kılıflar tercih edin.

Doğal Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır
Güçlü Saçlar İçin Püf Noktalar

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.