Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

28.06.2020
49
Okuma Süresi: 2 dk, 21 sn

Bahçe dekorasyon için fikirler üretmeden önce bahçenizin boyutuna göre seçimler yapmanız çok önemlidir. Bunun nedeni yetiştirilecek bitki ya da çiçeklerin kendinden ve kök büyüklüğünden kaynaklıdır. Bahçenin göze hitap etmesi herkesin istediği bir durumdur ancak bahçenin aynı zamanda kullanışlı olması da gerekir.

Bahçe Dekorasyonu
Bahçe Dekorasyonu

Çiçekleri veya eşyaları doldurarak kullanışlı bir bahçe elde edemezsiniz. Bahçenin her noktasını çok iyi değerlendirmelisiniz. Boş bir bahçenin dekorasyonu yapılmaya başlandığı zaman dikkat etmemiz gereken noktalar vardır. Ancak en önemli şey bahçemizde neyin olmasını istediğimizdir.

Minik bir süs havuzunu bahçenize koyabilirsiniz böylece içine renkli balıklar veya nilüfer çiçeği koyulabilir. Görüntü olarak bahçeye renk verecektir. Zevkinize göre havuzun çevresini taşlar ya da mozaik ile çevreleme olanağınız da var. Bahçeye çok fazla taş koymak güzel durmaz sonuçta orası bir bahçe ve çimlerle zeminin kaplanması daha doğru olur. Ancak Çimlere basmamak için uygun yollar yapılabilinir. Bu yolların rengini bahçedeki çiçeklere ya da bahçe eşyalarına göre tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

Bahçe Dekorasyonu
Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu İçin Fikirleri

Gölgelik Alanlar Önemli

Yaz ayları için büyük ağaçlar tercih edilmesinde fayda var. Gölgesinde oturarak serinleyebilirsiniz. Araya renkli minik çiçekler koyarak bahçenize renk katmanız ise güzel gözükecektir. Eğer yemek için bir şeyler yetiştirmek istiyorsanız onlara bir köşe ayırabilirsiniz. Böylece bahçenin dekorasyonu yavaş yavaş yapılmaya başlanır. Sonrasında bahçe eşyalarını koyulacak yere göre seçebilirsiniz. Büyük ağaç koymak istemezseniz üstü kapalı bir alan yaratarak güzel bir gölgelik oluşturabilirsiniz. Buna örnek olarak büyük şemsiyeler ele alınabilir. Renkli ışıklar, rüzgar çanları ve kabaklar asarak bu gölgelik alanı süsleye bilirsiniz. Genellikle bahçeye uygun bahçe mobilyaları tercih edilir. Ancak bahçenin yapısına göre daha sade eşyalar tercih edebilirsiniz. Böylece bahçe dekorasyonu çok göz yormaz özellikle lüks eşyaları tercih etmenize gerek yok minderler de koyabilirsiniz ya da açılır kapanır sandalye ve masalar da iş görür.

Bahçe Dekorasyonu
Bahçe Dekorasyonu

 Dekorasyona ek olarak renkli saksılar, evcil hayvanınız varsa ona ait eşyalar, ışıklandırma, etrafa asabileceğiniz minik eşyaları ekleme olanağınız vardır. Bu seçimleriniz günümüz modasına uygunda olabilir veya daha geçmişi yansıtan, etnik pek çok tarzı da yansıtabilirsiniz.

Az Metrekareli Evler Nasıl Dekore Edilmelidir
Pratik Halı Temizliği

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.