Annelik ve Kadınlar İçin Kariyer Hayatı

01.07.2020
158

Kariyer basamaklarını tırmanırken annelikten vazgeçmeyin. Başarılı giden bir iş hayatında kadın için çocuk sahibi olmak, ürkütücü gibi gelebilir. Çünkü iş hayatının nankör sistemi içinde kadın işinden ayrıldığında yerinin hemen dolacağını bilir.

Annelik ve Kariyer
Annelik ve Kariyer

Hatta işe dönmek istediğinde haklarını kullanmak için zorluklar yaşayabilir. Bu sorunlar arasında en çok karşılaşılan süt izinlerinin kullandırılmaması ya da işe geri dönüşlerde bekletilme gibi sorunlar olabilir. Kadın için annelik, dünyanın en güzel duygularından biridir. Hamile kaldığı andan itibaren, kadın için hayatta en değerli şey evladıdır. Bu da onun için iş hayatına ara vermek, hatta yükseleceği bir dönemde olmasına rağmen çocuğuna vakit ayırmayı seçmek de olabilir. Karşılaşacağınız bu olumsuz deneyimlerden sonra, siz yine de kariyer basamaklarını tırmanırken annelikten vazgeçmeyin.

Annelik ve Kariyer
Annelik ve Kariyer

Annelik, iş hayatında gelebileceğiniz en yüksek pozisyondan bile daha değerli olan ve tarifi bile mümkün olamayan bir histir. Bu güzel his ile dolmak yerine, kimseyi memnun edemediğiniz ve sürekli birbirinin çekiştiren insanların yapmacık bir şekilde birbirine gülümsediği iş hayatını tercih etmeyin. Siz başarılı ve işini seven biri olduğunuzda, kariyerinizde ilerlemeniz kaçınılmaz olacaktır. Bu dönemde birçok iş ile aynı anda uğraşabilme ve başa çıkabilme yeteneğine sahip kadınlar, hem çok hem de kariyer hayatını çok güzel bir şekilde sürdürmektedir.

Annelik ve Kadınlar İçin Kariyer Hayatı

İş Hayatında Annelik İle İlgili Uygulamalar

Çalıştığınız firmanın verdiği haklar doğrultusunda, izin kullanarak çalışma hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Bu nedenle kariyer basamaklarını tırmanırken annelikten vazgeçmeyin. İyi ve adaletli bir firmada çalışıyorsanız, annelik ile size verilen haklarınızı kolayca kullanabilirsiniz.

Annelik ve Kariyer
Annelik ve Kariyer

Son dönemde kadının çalışma hayatına katılmasını teşvik eden uygulamalar ile de annelik ve kariyer serüveninizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Belli bir sayının üstünde, kadın çalışana sahip olan fabrikalar ve firmalar kendi bünyesinde kurdukları kreşler ile çalışan anneye büyük bir destek sağlamaktadır. Özellikle ailesinden uzak yaşayan kadınlar için çalıştığı zamanlarda çocuğuna kimin bakacağı büyük bir sorun haline gelmiştir. Bu destek ile çocuk ve çalışma hayatı arasında kalan kadın, çocuğu için endişelenmeden iş hayatına devam edebilir.

Tek Çocukta Paylaşma Duygusu Oluşturma
Çocuklarımıza Nasıl Davranmalıyız ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.