Akneli Ciltlere Özel Bakım Önerileri

05.07.2020
14
Okuma Süresi: 1 dk, 34 sn

Herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Kimi yağlı, kimi kuru, kimi karma bir cilt yapısına sahiptir. Bu cilt yapılarının hepsinin ayrı ayrı cilt bakımı yapması gerekir.

Akneli Cilt

Akneli Ciltler İçin Bakım Önerileri
Akneli Ciltler İçin Bakım Önerileri


Kuru cildin bakımı yağlı cilde, yağlı cildin bakımı kuru cilde yapılmaz.
Yağlı cilt yapısı olan bayanlar bu durumdan çok şikâyet ederler çünkü yağlı cildin ortaya çıkardığı akneler vardır. Bu akneler ciltteki kirden dolayı oluşmaktadır. Yani siz cildinizde akne oluşmasını istemiyorsanız öncelikle cildinizi çok temiz tutmalı ve bakımını ihmal etmemelisiniz.
Genellikle halk arasında söylenen akneli cilde krem kullanılmaz, akneli cilt sık sık yıkanmalı gibi sözleri unutmalı size burada yapacağımız birkaç öneriyi dinlemeniz yararınıza olacaktı


Akneli cilde sahip olan kişiler makyaj yaparken cildi mat gösteren ürünler kullanmalı ve alkol içermeyen ürünler kullanmalıdır. Cildinize her gün peeling yapmalısınız.Akneli ciltlere evde yapabileceğiniz şeyler ile akneleri azaltabilirsiniz.

Akneli Ciltler
Akneli Ciltler


Her gün makyajınızı sildikten ve yüzünüzü temizledikten sonra elma sirkesini yüzünüze sürmeniz akneleri temizlemeye yardımcı olacaktır.
Cildiniz temiz iken yüzünüze organik bal sürüp 15 dakika bekledikten sonra yıkamanız ile aknenizin azaldığını fark edeceksiniz.
Yine her gün cildiniz temizken cildinize limon suyu sürmeniz cildinizin temizleyecek ve akneleri azaltacaktır.
Akneli cilt yapısı olan bayanlar makyaj ürünlerini ve yüz temizleme ürünlerini seçerken hafif, yağsız ürünler seçmelidir.
Ayrıca cildinizde oluşan akneleri ve sivilceleri kaşımamanız gerekmektedir. Aksi halde akne cildinize daha fazla dağılarak engel olamayacak duruma gelebilir.

Sivilceli Cilt İçin Makyaj Önerileri
Adet Gecikmesi Hamilelik Belirtisi mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.