Yaz Düğünleri Abiye Seçimi

28.06.2020
51
Okuma Süresi: 2 dk, 22 sn

Yaz düğünleri abiye seçimi kadınların en çok üzerinde durduğu, en çok zaman harcadığı bir tercih sürecidir. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte abiyeler de yazlık moda girmeye başladı. Abiye Seçimi yaz düğününün yapılacağı mekana göre belirlenmelidir.

Abiye Seçimi
Abiye Seçimi

Yaz Düğünleri Abiye Seçimi

Kır Düğünleri

Yaz düğünü denilince hemen akla kır düğünleri gelmektedir. Katılacağınız düğün bir kır düğünü ise salon düğünlerinde tercih edilen ağır gece elbiselerinden kaçınmamız gerekir. Göğüs altından bollaşan, uçuş uçuş modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hafif ve ince kumaşlardan üretilen abiyeler kır düğünleri için vazgeçilmezdir. Bu tercih ile daha rahat hareket edebileceğimiz, yazın sıcaklığını fazla hissetmeyeceğimiz bir kombine kavuşabiliriz. Pastel renkli, çiçek motifli abiyeler kır düğünleri için doğru tercihtir.

Abiye Seçimi
Abiye Seçimi

Havuz Başı Düğünleri

Yaz düğünlerinin vazgeçilmeyen diğer bir mekanı havuz başı düğünleridir. Havuz başı düğünlerde uzun abiye elbise tercih edebileceğimiz gibi kısa abiye elbiseleri de tercih edebiliriz. Müzik duyunca yerinde oturamayanlardansanız kısa etekli bir abiye tercih edebilirsiniz. Havuz başı düğünlerde genellikle mavi renk tercih edilir. Havuz başı düğünlerde doğanın tüm renkleri tercih edebilirsiniz.  Pudra tonlarında tercih edeceğimiz bir abiye ise hem ortama uyum sağlayacak hemde havuz başı düğünlerin bilinen renk tonunun dışına çıkacaktır.

Abiye Seçimi
Abiye Seçimi

Salon Düğünleri

Yaz mevsiminde salon düğününe davetli isek koyu renkli gösterişli abiyeleri tercih edebilirsiniz. Vişne çürüğü, siyah, koyu yeşil, bordo ve lacivert tonları en çok tercih edilen salon düğünü abiye renkleridir. Salon düğünlerinde uzun abiyeler tercih edilebilir. Yaz mevsimi olması nedeniyle salon ısısının yüksek olma ihtimaline karşı daha bol abiye kıyafet seçimleri tercih edilmelidir. Kapalı bir ortam ve ihtişamlı süslerin abiyenizin gösterişini engellememesi için taşlı abiye tercih ederek bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Abiye Seçimi
Abiye Seçimi

Yaz Düğünlerinde Tercih Etmememiz Gereken Abiyeler

Her düğünün yazılı olmayan kuralları vardır. Düğünlerde gelinden rol çalmamak adına beyaz abiyeleri tercih etmemelisiniz. Taşımakta zorlanacağınız, ağır abiyelerden mümkün olduğunda uzak durmalısınız. Hareketlerinizi kısıtlayacak kadar dar olan abiyelerden, herkes tarafından tercih edilebilecek abiyelerden uzak durmalısınız. Yaz düğünlerinde Abiye Seçimi yaparken sade bir tercih yapmak isterken günlük abiye tarzında bir seçim yaparak düğün konseptinin dışına çıkmamalısınız.

Gelin Nişan Bohçasına Ne Koyulur ?
Damat Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır ?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.