2020 Makyaj Trendleri

29.05.2020
380

Günümüz dünyasında her sene hatta her gün yeni moda akımları çıkıyor ve çok hızlı yayılıyor.Bazen küçük birkaç değişim bazense çok büyük değişimler oluyor. 2020 yılında ise güzellik algısı tamamen değişiyor ve köklü değişimler bizleri bekliyor.2020 yılında geçmiş yılların aksine doğallığa dönüş yaşanıyor. Artık her şey daha hafif ve yumuşak tonlarda. Toz ürünler rafa kalkarken yerini krem bazlı ürünlere bırakıyor.Hiç yokmuş gibi makyajlar, hafif rujlar, fondöten yerine BB kremler yılın gözdesi oluyor.Hadi gelin beraber 2020 makyaj trendlerini birlikte inceleyim.
Doğala Dönüş

Hafif kapatıcılar, parlak lip balmlar, soft farlar senenin en dikkat çekici ürünleri arasında. Genel hatları ile bakıldığında her ürün ve kullanım tekniği doğala en yakın şekliyle uygulanıyor. Kat kat uygulanan kapatıcılar ve yoğun kapatıcılık sağlayan fondötenler kullanılmıyor. Durum böyle olunca cilt bakımı oldukça önemli hale geliyor. Siz de sağlıklı görünen ve parlayan cilde sahip olmak istiyorsanız “Tertemiz Cildin Anahtarı Yumurta Akı” yazımızı okuyabilirsiniz.


Soft Renkler

Özellikle göz makyajında soft renkler revaçta. Daha doğal duran ve açık far renkleri dikkat çekiyor. Renk olarak bakıldığında özellikle toz pembe, lila, onun dışında yeşil ve mavi tonları oldukça fazla.

Soft Renkler
Soft Renkler


Çekik Gözler

İnce ve çekik gözler 2020 yılının trendleri arasında. Gözlerin yarısından başlanarak sürülmüş daha uzun kuyruklu eyeliner gözleri çekik göstermek için kullanılan en etkili yöntem. Rimel ise gözlerin dış kısmındaki kirpiklere yoğun diğer kısımlarına da hafif olarak sürülüyor. Geçen senenin aksine göz altına kalem veya far uygulanmıyor.

Çekik Gözler
Çekik Gözler


Doğal Kaşlar

Evet tam anlamı ile doğala dönüş. Kaşlarda artık taranmış doğal kaşlar moda. Geçtiğimiz senelerdeki gibi keskin kalemle çizilmiş kaşlar yerini yukarı taranmış tel tel duran kaşlara bırakıyor. Kavisli ve yoğun duran kaşlar ise yerini hafif ve daha düz formda kaşlara bırakıyor.

Doğal Kaşlar
Doğal Kaşlar


Al Yanaklar

Bir döneme damga vuran ve çok sevilen highlighter yerini doğal görünen hafif pembe tonlu allıklara bırakıyor. Fakat toz allıktan ziyade krem formlu allıklar daha fazla kullanılıyor. Böylece ten daha parlak ve canlı duruyor. Allıklarda yine toz pembe, açık şeftali tonları dikkat çekiyor.

Al Yanaklar
Al Yanaklar
Dudaklar Doğal ve Parlak

Çok sevilerek kullanılan ve geçtiğimiz yıllara damga vuran koyu renkli likit mat rujlar yerini parlak ve doğal görünen rujlara bırakıyor. Kalemle çizilmiş keskin dudak hatları da artık kullanılmayanlar arasında. Lip balmlar, Hafif renk veren yağlı rujlar ve yine doğal tonlar en fazla kullanılanlar arasında.

Dudaklar Doğal ve Parlak
Dudaklar Doğal ve ParlakÇiller Trendini Koruyor

Dediğimiz gibi doğal olan her şey 2020 yılının modası. Çilleri kapatmak yerine ortaya çıkarmak hatta yoksa bile yapay çil yapmak yine moda. Bir süre daha trendini koruyacak gibi görünüyor.

Çiller Trendini Koruyor
Çiller Trendini Koruyor
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.